Rozijnen doorstart
Het is alweer een tijdje geleden dat ik de rozijnencursus afsloot. En, precies zoals ik al voorspelde is wat ik daar geleerd heb langzaamaan uit mijn leven aan het verdwijnen.
Mediteren doe ik nog nauwelijks. Hooguit in bed als mijn hoofd niet tot rust komt, puur en alleen om in slaap te vallen. Ja, en tijdens mijn wekelijkse bodybalance uurtje, maar dan lig ik meer uit te puffen van de onmogelijke oefeningen die ik net gedaan heb dan dat ik probeer om ‘tot mezelf te komen’.
Dat is jammer. En zonde. En bovenal hartstikke stom, aangezien ik er zoveel profijt bij had me wat bewuster op het hier en nu te focussen. Hoog tijd dus om hier iets aan te veranderen. Vanaf vandaag maak ik dan ook een ‘doorstart’. Ik ga opnieuw proberen om me tijdens mijn dagelijkse bezigheden tenminste een keer bewust te realiseren wat ik eigenlijk aan het doen ben. Want lang niet alle, maar toch best veel van deze dagelijkse dingen zijn eigenlijk kleine geluksmomentjes. Momentjes die gewoon aan me voorbij gaan omdat ik met mijn hoofd ergens anders zit of gehaast ben.
En waar schuilen die kleine geluksmomentjes dan in voor mij?
Douchen. En dan vooral in de fles doucheschuim knijpen en de heerlijke lucht opsnuiven die eruit komt.
Cornflakes eten. Vooral als ze al even ‘geweekt’ hebben in de melk.
Oren schoonmaken. Ja, ik kan er niets aan doen. Wattenstaafjes zijn nou eenmaal onweerstaanbaar.
Onder het dekbed kruipen. Zoveel mogelijk koele stof tegen je blote huid voelen en de geur van wasmiddel opsnuiven.
Mijn vingers over het toetsenbord laten vliegen. En dan luisteren naar het ratelen van de toetsen.
Mijn moeder bellen.
Op de grond van de badkamer zitten en mijn nagels lakken.
Eten. In al zijn vormen.
Parfum opdoen.
Fietsen.
Ik daag jullie uit met me mee te doen. Vertel me je fijnste dagelijkse bezigheden en neem jezelf voor om tijdens het uitvoeren hiervan ten minste een keer stil te staan bij wat je doet en hoe fijn het eigenlijk is. Geniet van de kleine dingen in het hier en nu in plaats van de hele dag maar te denken en piekeren. Succes! 


















22 reacties
Ow wat leuk! Ik neem de "uitdaging" aan! En ik ben benieuwd naar alle reacties!
de wekker nog één keertje uitslaan en weer negen minuten er bij snoepen!
Cornflakes vind ik zoveel lekkerder wanneer ze nog lekker hard en knapperig zijn! Dat is dus een geluksmomentje voor mij...
Haha, cornflakes vind ik niet lekker, vooral niet als ze geweekt zijn, brrr! Maar ieder zijn ding ;-)
Waar ik van geniet:
- de geur van chocolade (en natuurlijk ook opeten)
- een pasgeopend potje jam/chocolade pasta en daar voor de eerste keer het mes erin zetten.
- helemaal geen wekker hoeven zetten en bekijken wanneer je wakker wordt
- fietsen, maar dan wel met wind mee en als het mooi weer is :-)
Ranja in mijn flesje water gieten. De minst calorierijke, super zoet met een limoen smaakje. Daar geniet ik van :)
Dat douchen, zo herkenbaar.
Verder als je voor de brug wacht en dan de geur van water en het langskomende vrachtschip, mmmm.
De zon op mijn huid, de smaak van een zoete kiwi en fris & fruitig een schoon bed in glijden, heerlijk!
Anne, wat ben je trouwens actief op je blog, zo de laatste weken. Super!
Vijf minuten eerder vertrekken en op mijn gemak naar de trein fietsen, zomers op mijn badhandoek gaan liggen en de niet meer uitwasbare geur van zonnebrandcreme ruiken, me helemaal insmeren met bodylotion.
de geur van pas gemaaid gras en dan het liefst nog als het net geregend heeft.
Wat ik me overigens afvraag: beseffen we die geluksmomenten werkelijk niet? Dan zouden we misschien niet eens kunnen benoemen dat we er van genieten, toch?
- heel veel kopjes krijgen van mijn kat als ik thuis kom.
- kopje kamille/honingthee voor het slapengaan.
- slapen.
- warm bad met lavendel badolie (niet elke dag maar toch wel 2 keer per week..).
- 's ochtends door een nog schone en frisse stad fietsen vooral als de zon schijnt.
- in mijn auto met mijn favoriete muziek meezingen.
- ontbijten met een heel groot glas koffie zeer verkeerd (echt een drupje koffie), een gekookt eitje en een volkoren broodje met goede kaas.
-
- op een warme zomeravond langs de Egyptische coffeshop (?) op de Amstelveenseweg fietsen, de lucht van de appeltabak opsnuiven, mijn ogen dichtdoen en me in Cairo wanen, tijdens een reis met die gewedige reisleider.
- en o, wat oubollig en truttig: de lach van mijn kindjes.
- en o, wat oubollig en truttig deel 2 : mijn kindjes als ze slapen.
Na een dag vol verplichtingen 's avonds in mijn joggingbroek languit op de bank liggen...
ik ook heel truttig hoor, de lach van mn zoontje als ik hem 's ochtends uit bed haal
Maar ook auto rijden met heel hard foute muziek aan
als het avondeten goed lukt
En de stoep van mijn tuintje vegen, heel blij wordt ik daar van
op een terras zitten met een geweldige vriendin! super..
en op blote voeten door het gras lopen, langs het water!
(kijken voor hondenpoep) maarja dat maakt het weer grappig
Geweekte cornflakes! Eindelijk kom ik iemand "tegen" die deze kennelijk rare gewoonte ook heeft ;)
De zee ruiken middenin de verpauperende wijk waar ik woon (en waar niks fris of groen is) als de wind "goed" staat.
M'n kat die als ik in bed lig te lezen helemaal out in de holling van m'n oksel ligt te snurken.
Als ik zonder file's in een uur rijden van m'n werk thuis ben.
Je favoriete nummer op de radio horen net als je er even zin in hebt en de radio hard kan.
wat een leuke toevingen allemaal! ik hoop dat jullie er ook bewust van genoten hebben deze week(aldus de mindfulness goeroe haha:)
ik heb zelf ook nog iets ontdekt dit weekend: bezemen. iemand had m al genoemd, maar wat een verrassend leuke bezigheid is dit!:)
- gras maaien
- mijn bril 's ochtends op zetten en denken "vandaag zie ik er best weer goed uit"
- de laatste pagina van een mooi, goed, spannend boek dat nog heel lang blijft hangen
- de eerste pagina van een mooi, goed, spannend boek dat nog heel lang blijft hangen
ook heerlijk geweekte cornflakes, zet ze al een kwartier voor ik ze ga eten in de melk, mmmm
Zoveel dingen, ik ben een bewuste genieter. Schilderen, dat heerlijke kopje koffie met sigaret op mijn balkon, een goed gesprek, lachen, kletsen met de vakkenvuller, elke dag zoveel momenten.
Maar gisteren zat ik met mijn dochter in de Mcdonalds, doen we zelden dus echt een feestje. Ik zat naar haar te kijken toen ze haar frietjes zat te eten. En plots zat ik met tranen in mijn ogen. Dat heb ik wel vaker bij haar maar het blijft overweldigend. Te mooi.
Goed dat je er weer bewust mee bezig bent :). Het leven wordt er zo mooi en rijk van. Niet omdat je meer hebt maar simpelweg omdat je meer ziet. Gek is dat.
ergens, zomaar onverwachts, met iemand om kunnen lachen.
een warme kop thee in m'n handen (ontspant)
een keer goed kunnen poepen ;-)
ik vind de geweekte cornflakes ook lekker, maar eet niet vaak cornflakes.
m'n kinderen 's morgens wakker maken (altijd beter dan andersom) en de eerste knuffel krijgen.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren