De Afrikaanse trommelmeneer
Wind, regen, storm, hagel? Hij zit er. Niemand in de stad? Hij zit er. Kerstinkopen doen in een krioelende mensenmassa met je hoofd naar de grond en je humeur ver te zoeken? Hij zit er. De Afrikaanse meneer met de Afrikaanse trommels zit er, áltijd. Zijn rasta’s, elk jaar weer iets langer, wapperen vrolijk mee als hij zijn hoofd schudt op de maat van zijn muziek.
Met een deels tandeloze lach trommelt hij erop los, zwaaiend naar alle kindjes die langskomen. Standaard huppelen ze verder, meegetrokken door hun geïrriteerde vader of moeder. Hij lachte gewoon door. Hij is het gewend, vrees ik. Zijn gezang is altijd van ver te horen. Het klinkt als le-olé-oloeloeloe of mako-tako-toooooooooooooo. Ik vraag me vaak af wat hij zingt. Zou het wel een taal zijn? Of zingt hij puur wat er in zijn vrolijke ziel komt opborrelen?
Over die vrolijke ziel twijfel ik wel eens. Zijn gezicht zit vol met littekens en die tanden, die vallen er niet zomaar uit. Maar toch; hij is in zijn element, daar op de hoek van de straat.
Stiekem ben ik jaloers. Ik zou ook wel zómaar op straat willen gaan zitten, en doen wat er in me opkomt. Zeggen wat er in me opkomt. Zíngen wat er in me opkomt. Geloof me, daar wordt niemand gelukkiger van. Ik zou, mocht ik de zelfdestructieve neiging hebben om mijn onkunde te laten bevestigen door Henk-Jan Smits, zo iemand zijn die in de best-of-Idols-compilatie zou terugkomen. Best-of-mislukkelingen welteverstaan, tussen Herman en een compilatie van Shakira-toetakelende “zangeressen”. Doe ik dus niet. Of dat nou gebrek aan durf of teveel aan zelfkennis is, is me om het even.
Iedereen heeft een mening over de trommelmeneer. ‘Laat hem een échte baan zoeken’, ‘heeft die man niets beters te doen’, ‘wat een herrie’ en ‘mag dat zomaar zonder vergunning’.
Zure mensen. Wanneer ik de deur van mijn stadspaleisje uitstap, zo de zonnige straat op, hoor ik hem in de verte. Als ik mijn ogen sluit, waan ik me op een strand met lachende mensen. Ik maak een huppeltje terwijl ik naar het station loop. Eén huppeltje. Want anders is het misschien raar.
CC foto: naughton321 


















20 reacties
Zal de meneer waar je over schrijft wel eens de trein willen nemen? Klinkt wel gezellig... hier loopt alleen een verwarde vrouw met een blokfluit!
Yotje, zal ik het `m vragen? En volgens míj woon jij in Utrecht; die vrouw ken ik :)
Heb je wel eens tegen hem gezegd dat je vrolijk van hem wordt, of zelfs over hem hebt geschreven?
Nee, zou ik eigenlijk eens moeten doen he! Lach wel altijd lief naar hem en geef natuurlijk geld! Goeie lichtlampju! Ga ik doen!
Hmmm mooi stukje!
Ben benieuw wat hij zegt:)
Haha die compilaties van Idols blijven pijnlijk... en onnodig ook! Waarom doen die mensen mee? Ik ken `m niet, maar die trommelmeneer klinkt als mijn IDOL :P
Klinkt leuk! En inderdaad ik woon ook in Utreg en die verwarde blokfluit vrouw komt me bekent voor ;)! (ze kan max. 2 noten spelen...)
ook is er hier een blik accordionspelers opengetrokken!
Maar beter dat ze IETS doen voor hun geld dan alleen lopen te bedelen, is mijn mening!
Leuk stukje weer :)
Hoe verzin je het weer! Originele onderwerpen hoor!
Die Afrikaanse Trommelmeneer mag van mij nog heeel lang lekker blijven spelen! Gezellig!
Groetjes Eefje
p.s. sinds wanneer denk je dat het raar is als je op straat huppelt? Gewoon doen hoor! Op straat bedenk je vaak de leukste ideen! Weet je nog...de apendans?? Hahahahah!!!!
Wat een mooie foto van die man!
Hulde aan de trommelmeneer!!
Straatmuzikanten zijn leuk, zolang ze niet komen schooien langs het terras!
Je hebt deze man leuk beschreven (al ken ik m niet), misschien leest hij het!
:)
Ja hoor, hij zat er weer vandaag. Wilde even weggaan omdat het begon te regenen maar hij bedacht zich.
Maareeh, die 'maat' waar je het over hebt vind ik bij hem nogal ver te zoeken...
Die vrouw met de blokfluit ken ik ook ja.. Verschrikkelijk! Of de vrouw die het straatnieuws verkoopt en altijd huilt? Ik weet dan altijd niet zo goed wat ik moet doen..
Leuk geschreven trouwens, Sanne! Zie het helemaal voor me!
Marije, ik weet precies welke vrouw jij bedoelt! Er staat ook een man in Hoog Chagrijne die altijd een straatkrantliedje zingt, heel vrolijk! Kom dan ook altijd met een krant terug :)
Lachen moet meer gewaardeerd worden op deze aarbol :)
Ik zie m zo zitten!
Is het geen Jamaicaan?
@Estessie: volgens mijn beste infobron is het een afrikaan. Kan ik hem vragen, wanneer ik hem vertel dat ik vrolijk word van zijn muziek. Heb ik met lichtlampju afgesproken :-)
Vanmiddag wilde ik dat doen, maar toen was hij ineens weg. Had ik tóch niet eerst langs de HEMA moeten gaan :S
(eerlijk... moest ook even moed verzamelen om zomaar op iemand af te stappen om te zeggen dat ik m leuk vind)
0OH heerlijk blog huppel graag even met je mee en die muzikant ik zag hem voor me
@Dini, lees net bij een andere blog dat je in Tunesië woont, heb je geen leuke trommelmeneren daar? :)
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren