week 29 | 17.07.08 | 23:45 | CathelijneB |Nieuws |Webstrijd 2008 | Door CathelijneB

L.A.R.P.

Tijdens de lunch kijkt R. slaperig voor zich uit. Haar stem klinkt hees.
‘Wat ben je schor. Zware week gehad?’ Ik snij mijn ei en leg de plakjes in een waaiertje op een cracker.

‘Ik heb weer vijf dagen achter elkaar gelarpt,’ grijnst R. van oor tot oor.
‘Ge-wat?’
‘Gelarpt: Live Action Role Playing. Super vet was het.’
R. schuift een foto onder mijn neus. Met een blauw geschminkt gezicht en een zwarte pruik staat ze met een zwaard in de aanslag, klaar voor een gevecht. Tegenover haar staat een man met een met bont afgezette cape en een kikkergroen gezicht.
‘Goh, spannend. Waar was het?’ Krakend kauw ik op mijn Wasa.
‘In smurfenland, dat zie je toch,’ zegt J.
Ik verslik me bijna in mijn ei.
R. kan er niet om lachen.
‘Ik ben geen smurf, ik ben een trol,’ zegt ze bits.
‘Maar je bent toch blauw?’ J. wijst naar de foto en haalt zijn schouders op. ‘Trollen zijn groen, kijk maar naar Harry Potter.’
‘Ik niet. Ik ben een blauwe trol. Orcs, die zijn groen.’
Ik doe net of ik weet wat een orc is en geef de foto terug.
Met een verliefde blik kijkt R. naar het plaatje. ‘Het larpen was in Ommen, in het bos, met wel 600 man. Mijn nieuwe vriendje was ook mee.’
‘Is die ook een trol?’ vraagt J.
Ik proest het uit.
R. kijkt nu heel boos naar mij.
‘Wel zo handig met zoenen, twee blauwe trollen,’ zeg ik vlug. ‘Anders komt ie op ‘t basiskamp met een blauwe kin en weet iedereen wat jullie hebben uitgespookt.’
Daar kan R. wel om lachen.

Op kantoor bekijken we nog wat L.A.R.P.-foto’s op het net. Prachtig uitgedoste mannen en vrouwn flitsen voorbij: van trollen tot elfen, van orks tot edellieden.

Stiekem vraag ik me af welke rol ik mijzelf zou aanmeten. Iets als Guinevere, dat lijk me wel wat. Een jonkvrouw met lang, blond haar, in een goudkleurig gewaad en een magische steen om haar nek. Geliefde B. speelt heer Lancelot die vijf dagen door het bos smachtend achter me aan rent. Na een uitputtend gevecht redt hij me uit de armen van een bloeddorstig monster en mag hij als beloning met me de bosjes in. Een kwestie van smaak natuurlijk, maar als het er op aan komt zoen ik liever met een gespierde ridder dan met een blauwe trol.

CC foto: rococo dot