week 30 | 24.07.08 | 14:30 | Marijn |Reizen | Door MarijnS

Post New York-trauma

Om eerlijk te zijn is het heel anders om terug te zijn dan ik had verwacht. Het valt me een beetje tegen, en dat maakt me in de war.

Hoewel ik het heel moeilijk vond om New York achter me te laten, had ik ook veel zin om naar huis te gaan. Ik zou mijn leven met Johan beginnen, mijn carrière wat verder van de grond proberen te krijgen en alles zou op zijn plaats vallen. Maar dat lijkt niet zo te zijn. Ik probeer er achter te komen waar dat onrustige en tegelijkertijd gesloten gevoel vandaan komt.

Ik was naar New York gegaan voor mezelf. Om te leren om alleen te zijn, hard te werken, op mezelf aangewezen te zijn en me te redden in een bizarre, snelle wereld. Nu ik terug ben merk ik eigenlijk pas hoe goed dat is gelukt.
Er zijn momenten dat ik me niet prettig voel. Ik kan het niet goed uitleggen, en het zal ook wel even duren voordat ik er precies achter ben wat het is. Maar voorlopig houd ik het erop dat ik ontzettend moet wennen.
Ik ben de afgelopen tijd, en zeker in New York, gewend geraakt aan het alleen zijn. Vroeger kon ik daar absoluut niet tegen; ik moest altijd iemand om me heen hebben. Maar nu heb ik geleerd dat ik me prima red in mijn eentje en daar nog goed van kan genieten ook. Dat is voor mij heel waardevol om te ontdekken, te vinden.

Maar nu ik weer terug ben, lijkt het wel of me dat juist tegenwerkt. Ik had verwacht dat ik helemaal in de zevende hemel zou zijn, op roze wolken zou zweven en minstens vijf keer per dag snikkend in Johans armen zou vallen omdat ik zo blij ben dat we weer samen zijn.
In plaats daarvan voel ik me soms heel erg in mezelf gekeerd en in mijn eigen, niet erg specifieke, gedachten verzonken.

johan-en-ik-op-vakantie.JPG

Met vlagen voel ik wel die liefde achter zijn gesloten luikje vandaan kruipen. Als we onze heerlijk vertrouwde gesprekken hebben. Tijdens het eten met een flesje wijn erbij, bijvoorbeeld. Of tijdens een lange strandwandeling en ik al mijn gevoelens eruit gooi en hij me lief omhelst zijn armen om me heen slaat en zegt dat hij het begrijpt en er alles aan gaat doen om me op mijn gemak te stellen. Dat voelt zo heerlijk, dat ik inderdaad tranen in mijn ogen krijg en zeker weet dat hij het helemaal is voor me.

Maar dat gevoel komt met vlagen. Het is net of ik nog teveel met mezelf bezig ben en nog niet helemaal kan genieten van ons.
Ik heb dat fijne gevoel zo lang weggestopt omdat ik bang was weer gekwetst te worden. En nu dat niet meer hoeft, lijkt het des te moeilijker me er open voor te stellen. Is het inderdaad gewoon een kwestie van wennen? Ik hoop het. Misschien ben ik wel gewoon bang om dat waardevolle dat ik in New York heb gevonden, weer kwijt te raken.dot