Voor wijn moet je niet bij mij zijn
Ik ben -op z’n zachtst gezegd- geen kenner, maar een wijntje op z’n tijd gaat er zeker in. Nu de feestdagen in aantocht zijn en menu’s worden samengesteld, rijst bij sommigen de vraag: wat gaan we erbij drinken?
Helaas kan ik je daar dus geen antwoord op geven. Vreemd genoeg ruik ik, tijdens het schrijven van deze blog, wél meteen die typerende geur van wijn. Hmm, even rondkijken op de redactie levert niets op (je weet het nooit hier) dus ik denk dat het slechts mijn fantasie is.
Iedereen heeft vast wel een familielid of vriend die zich tijdens het kerstdiner heel hautain over de wijnen uitlaat. Wees de wijsneus voor. De Consumentenbond wil je daar mee helpen. Ook een idee: speur eens wat in de boeken (ook voor goedkope supermarktwijn). Of vraag advies in de slijterij.
Ik ben de beroerdste niet, ik heb meteen even gebeld. Vinoloog Jolanda Bührs van Drinks & Gifts in Krommenie raadt voor deze kerst de wijnen uit de Tempus Two-serie aan. “Deze wijnen hebben een moderne uitstraling en hebben we te danken aan de Australische Lisa McGuigan, die er zelfs allerlei prijzen mee won.”
Dat klinkt veelbelovend! En welke soorten zouden we daarvan kunnen schenken volgens Jolanda? “Betaalbare wijnen hiervan zijn die van Varietals. Deze zijn lekker en passen bijna overal bij. Voor een wat specialere, duurdere en tevens zwaardere wijn kun je iets kiezen uit de Pewter Range-lijn. Dit zijn mooie volle wijnen om heerlijk rustig van te genieten.” Dit geldt voor zowel rode als witte wijnen, je hebt de keuze uit o.a. Pinot Gris, Cabernet Sauvignon, Chardonnay…*
Ik denk wel dat we hier wat aan hebben en jullie hebben vast ook goede tips om te delen. En ánders kan ik altijd nog mijn vader bellen…
Roept u maar: welke wijn is volgens jou een echte aanrader en waarom (of: bij wat)?
* Ik hoop dat alles wat ik geschreven heb hier over klopt, zoals ik al beschik ik niet over gedegen wijnkennis. Vergeef mij.



















2 reacties
Net terug uit Argentinie heb ik wel een goede tip voor een lekkere frisse witte wijn: de Torrontés. Deze druif wordt alleen verbouwd in Cafayate, een stadje in het noordwesten van het land, tegen de Andes aan. Omdat het er warm is en heel droog (de bergen houden de regen tegen) maar toch groen en vruchtbaar door het smeltwater uit diezelfde Andes dat in riviertjes door de vallei stroomt, is het een perfect wijngebied.
De Torrontés wijn is lekker fris en fruitig. Je kunt het een beetje vergelijken met de Portugese Vinho Verde, vond ik. In Nederland kun je bij onze eigen Appie Happie Torrontés kopen van het merk Norton.
Ook op het gebied van rode wijn kun je erg goed in Argentinie terecht. Probeer eens een Malbec (ook te koop van Norton bij de AH).
Helaas zijn veel goede wijnen uit Argentinie hier (nog) niet te koop, het land is zich pas de laatste jaren op de internationale wijnmarkt aan het manifesteren. Hopelijk zal dit snel veranderen: de wijnen met name uit Cafayate en Mendoza zijn meer dan de moeite waard om eens te proberen naast de 'standaard' Cabernets Sauvignon etc.
Veel proef-plezier deze Kerst!
TD
Of van die lekkere plattelands wijntjes uit Frankrijk. Die zullen ook nooit de Nederlandse winkels halen helaas.
Maar eh... ben ook een wijnleek... is de maaltijd niet van groot belang als het gaat om de keuze van wijn? Dus eerst je menu samenstellen en dan pas de wijn kiezen.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren