week 51 | 18.12.08 | 10:01 | Barbara |Blog |Shoppen | Door BarbaraB

Ik moet nog veel leren

De shop blokkade waar ik in mijn vorige blog over heb geschreven heb ik zo’n beetje opgeheven. Ja, denk je nu hoe kun je nu ‘zo’n beetje’ shoppen voor jezelf, nou goed ik heb dus glossies gekocht. Zeer gevaarlijk terrein voor mij, mooie magazines. Ik ben naar het moederschip van glossies gegaan, The American Book Center in Amsterdam.

Plus minus de hele begane grond is gereserveerd voor magazines en boeken natuurlijk. Ze hebben een groot assortiment van vooral internationale glossies, echt geweldig voor een magazine addict.

Aangezien ik al ruim een week probeer te beslissen welk kledingstuk ik voor mijzelf wilde kopen om weer te ‘beginnen’ heb ik dus besloten maar iets anders leuks te kopen. Het lezen van de artikelen en kijken naar de plaatjes vind ik al jaren een zeer prettige bezigheid. Het geeft mij inspiratie en ik kan er lekker bij wegdromen.

Ondertussen ben ik natuurlijk wel aan het shoppen voor cadeautjes, maar naar aanleiding van een van de comments op mijn blog ‘Wel shoppen maar niet voor mezelf’, heb ik daar een budget voor gemaakt en probeer ik mij daar aan te houden.

Ik heb al eerder geschreven over de verschillende ervaringen en openbaringen die deze shop onthouding mij heeft gegeven, maar het belangrijkste en fijnste is nog steeds de ervaring van ruimte tussen de gedachte en de actie. Het is me al jaren niet gelukt om al een week om een zwart coltruitje heen te lopen en het niet te kopen.  Zelfs bij het kopen van cadeautjes neem ik de tijd en pak ik ze zorgvuldig in. Ik hoop dat de ontvanger zal merken dat er tijd en liefde zit in het cadeautje.

Jullie weten natuurlijk al jaren dat er veel meer in de wereld is dan alleen shoppen, maar ik moet het nog leren. Gelukkig is het geen vervelend leerproces, ik vind het alleen best lang duren…. miss ongeduld.dot