De wondere wereld van make-up land
Siti!
Terwijl jij je vast met hele andere dingen bezig houdt daar in je vakantieoord (zonnen, struinen, lezen, zonnen, slapen, zonnen = jaloers!), buig ik me hier letterlijk over een Mars.
Ik leerde vandaag namelijk een nieuw woord: Marspijpbekkie.
In eerste instantie kwamen er beelden bij me op van een klein E.T. mannetje met een dik rozig pijpmondje, maar de bijgaande foto’s op het topic herinneren me aan een jaar of twaalf geleden. Weet je nog? Die periode dat het niet eens vreemd was om met een vette bruine streep om je lippen te lopen en een wit lijntje in je ooglid? Ik deed dat ook en was uren bezig met het maken van m’n toilet, zoals ik dat geleerd had uit de blaadjes.
Als je vollere lippen wilde, en dat wilde ik dus wel, dan moest je een lijntje om de buitenkant van je lippen tekenen. En dan met lippenstift èn een penseeltje de binnenkant kleuren. Dan happen op een tissue en dan weer die lippenstift eroverheen. Alles het liefst in een donkerbruin-achtige kleur, wat die dunne lippen nou niet direct mooier maakte… Maar goed. Ook dat witte oogpotlood aan de binnenkant van je ooglid, beetje blauwe metallic oogschaduw, glitters eroverheen, lijntje eyeliner met klein streepje omhoog overstekend aan de buitenkant van het oog, mascara (gelukkig wel gewoon zwart, dat scheelt nog. Je had er ook die groen gebruikten!), lippenstift in een dikke streep op de wangetjes en goed uitsmeren met je vinger. Hoppa, klaar om de kroeg in te gaan.
En na lang genoeg zuigen op het rietje van je Safari-jus was die driedubbele laag lippenstift opgelost in het drankje en stond je daar te kijken met je bruine rand om je lippen. Daar zijn we gelukkig vanaf! Behalve de mensen die toen besloten dat het handig was om het te laten tatoeëren. Die staan nu denk ik iedere dag huilend voor de spiegel met hun lichtroze Juicy Tubes, die maar niet willen dekken.
Achteraf gezien, niet zo’n succes hoe ik er toen bij liep. Maar er kwamen nog veel meer genante modetrends naar boven drijven. Wat dacht je van de kuivenperiode? Moest je je schuine pony touperen en met heul veul haarlak rechtop laten staan. En papepaaitjes als oorbellen? Piepschuim-haarspelden, zo’n uitschuifbare, plastic oogschaduwdoos en die curly-wurly dingen om je haar omhoog te houden.
Maar dat Marspijpbekkie dus. Briljante naam! Wie heeft die bedacht? Alleen… hij klopt niet. Ik heb het even geprobeerd met een Mars en behalve dat ik nu al een half uur met een langzaam afbrokkelende smurrie op mn gezicht loop, heb ik geen zichtbare bruine randverschijnselen kunnen ontdekken;)
Xim



















9 reacties
:D
Hihi, ik heb me nooit aan die lippotlood gewaagd, maar wel aan kuiven, papegaai- en origami-oorbellen ;)
Leuk :)
Ik heb niets gedaan, alleen de kuif. Oh wat was dat erg. Als ik nu fotos terugzie moet ik heel hard lachen en huilen tegelijk. :)
ja de eerste keer dat ik een blog van je leuk vind!
Ik zie je daar al zitten, driftig die mars aan het bewerken :D:D:D
:)
haha schoot echt in de lach bij de gedachte aan vrouwen die een rand hebben laten tatoeëren!
Hihi, ik had ook van die papegaaitjes! Blauwe... Heb alleen geen kuiven en randjes gehad. Zat rond mijn veertiende meer in een alto-fase. Hoe raarder hoe beter. Ik was fan van Hanson (eh...) en was helemaal verliefd op de zanger, Taylor. Hij had één vlechtje in zijn haren dat langer was dan de rest van zijn toch al lange lokken. Dat wilde ik ook! Zag er écht niet uit: ik had superkort haar, met één zo'n vlechtje tot m'n schouders...
Oh help, je hebt gelijk er zijn echt vrouwen die dat hebben laten doen... En maar hopen dat het rap vervaagt, ooit, alsnog ;)
ja, die kuif die dan niet wilde blijven zitten bij mij.... halverwege de dag was het weer een slappe schuine pony......
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren