Hooikoorts maakt meer kapot dan je lief is
Mijn cutie pie heeft last van zijn hooikoorts. Of eigenlijk van zijn boompollenallergie, maar ik noem het hooikoorts. En dat is zielig. De hele dag en nacht loopt hij te niezen, zijn neus op te halen en rare keelschraapgeluidjes te maken om te jeuk in zijn keel te verminderen. Kortom; sneuïgheid.
In het begin was ik nog verheugd omdat het betekent dat de lente in aantocht is. Maar na een blik op zijn opgezwollen, waterige ogen ging ik toch weer terug naar meelij. Eén keer niezen is fijn. Twee keer niezen is vaak nog fijner en bij drie keer krijg je mooi weer. Maar ik kan me voorstellen dat je bij nummer vier tot en met acht het wel zo’n beetje hebt gehad. Arme jongen.
Hij is futloos, heeft nergens zin in (nee, ook daar niet in), heeft constant een verkouden gevoel in zijn hoofd, en heeft zelfs minder zin om te werken (lees: stukjes over voetbal te typen, wat voor een jongen zoals hij toch écht een droombaan is).
Arme jongen, het is zo zielig! Hij kan nergens om lachen, zelfs niet om deze blog (belachelijk). Het enige positieve voor hem is dat ie nu het record ‘slijmdraadjes uit mijn ogen vissen’ heeft verbeterd. Ik geloof dat de laatste ongeveer tweeënhalve meter lang was. Ongeveer.
En of ik na vijf nachten niezen, snotteren en de slaapkamer heen en weer stampen op zoek naar zakdoekjes niet een klein beetje van meelij naar ergernis neig? Túúrlijk niet! Arme jongen. Maar als hij morgen de dokter niet belt voor nieuwe medicijnen sléép ik hem erheen.


















17 reacties
Kruidvat Hooikoortstabletten zijn goedkoop en goed.
Sterkte ermee, "zieke" mannen zijn een ramp.
Ik loop ook al dagen met open mond te hijgen... neus zit zo verstopt dat er niets meer doorheen komt! En de waterige ogen komen ook al zo bekend voor... lente is leuk, maar hooikoorts niet!
Ik snap ook niet dat hij geen medicijnen neemt..
In elk geval zodra de eerste tekenen bij mijn zoon zich weer aandienen gaat er een slok Aerius per dag in.
Het is ook strontvermoeiend, allergie.
Nu al last van hooikoorts?!?!
Ik gelukkig nog niet (maar dat komt binnenkort ook vast, aan het heerlijke zonnetje buiten te zien).
Hooikoorts is erg vervelend, lijkt onschuldig, maar is het niet! Bij mij werkt acupunctuur heel goed. Lijkt een beetje eng, maar valt erg mee. En je hebt geen last van rode ogen, niesbuien en algehele lamlendigheid meer...
Als 'ie dan toch naar de dokter gaat, laat 'ie dan meteen eens informeren naar een desensibilisatiekuur. Daar heeft hij nu niets aan (je mag pas na het pollenseizoen beginnen), maar wellicht dat het op de lange termijn wel verlichting brengt. Hier in huis wel gelukkig, er wordt steeds minder geniest en de chronische holteontsteking is gelukkig ook verleden tijd.
Medicijnen en, van zijn ogen afblijven. Hoe moeilijk dat ook is. Het helpt echt.
Vriend heeft ook hooikoorts en nu vooral rode vlekken in gezicht, jeukende ogen en veel niezen. Gelukkig heeft hij wel zin in dingen (ook dat ;-) ) en kan hij nog lachen. Sterkte voor je vriend!
Bedankt voor alle tips! Het enige wat er vanaf kon na het lezen van mijn blog (ik laat 't van tevoren altijd even lezen als het over hem gaat) was : '' Ik hoop dat ze wat tips voor me hebben.' Dus namens mijn snudy frie: bedankt!
Lang leve de anti-hooikoortpillen anders had ik me ogen allang uitgekrabd van de jeuk!
vreselijk, hooikoorts, ik heb er ook last van.
van medicijnen word je vaak nog suffer, wat niet fijn is om te doen, maar wel heel erg goed helpt is je neus doorspoelen met een neusbidet, oftewel netipot:
http://www.fascinerend.nl/75/netipot/
Echt het proberen waard!
Hier ook aan de desensibilisatie. Over 4 jaar kan ik zeggen of het werkt X-D
Waarvoor heeft hij geen neusspray en tabletten? Daarmee is het best redelijk te onderdrukken.
Helaas kan ik over hooikoorts meepraten. Ik heb er nog geen last van, komt meestal wat later in het jaar. Het jeukt zo erg dat je het liefst met een vork in je ogen wilt krabben, met een breinaald door je oren wilt raggen en voor je keel denk je serieus na over het doorslikken van een ronde borstel.
Pillen zwakken de ellende wat af, maar bezorgen je een hoofd vol watten, je slaapt minimaal 12 uur per nacht en wordt dan nog niet uitgerust wakker.
Oogdruppels en neusspray werken helemaal niet.
Ik houd het zelf bij tabletten (ondanks de bijwerkingen) en neusdruppels om mijn neus open te houden. En nee, officieel mag je die niet langer dan 5 dagen achter elkaar gebruiken. Dus op dagen met veel regen probeer ik een dagje pauze in te lassen. Maar ik gebruik ze dus zo'n 3 maanden per jaar.
En nee, je hebt nergens zin in. Ook in dát niet. Het enige voordeel wat ik heb... mijn halve trouwboek heeft óók hooikoorts :)
Ach. Vanaf je 40ste gaat het over. Zeggen ze.
Ehhh, hooikoorts verdwijnt echt niet zomaar na je 40e hoor. Helaas is dat een veel gehoord misverstand.
F*cking irritant is het wel!!!
Wist je dat er ook anti-histamine pillen zijn die geen slaperigheid veroorzaken Mamalelie? Er zijn verschillende soorten groepen. Van de ene groep wordt je inderdaad suffig. Maar van de andere niet. Misschien een idee om eens iets anders uit te proberen? Er zijn wat dat betreft ontzettend veel soorten...
Succes iedereen! (Gelukkig heb ik nu nog nergens last van, maar het komt vrees ik vanzelf wel... En omdat ik zwanger ben mag ik weinig slikken, grrr.)
O ja, desensibilisatie is niet voor iedereen geschikt. Ik mag het bijvoorbeeld niet proberen, omdat het risico op een anafylactische shock bij mij te groot is gezien de ernst van mijn allergie. Maar als je mildere klachten hebt kan het wellicht een optie zijn.
Laat je dus goed informeren!
Ik word nooit duf van Loratadine / Allerfre / Kruidvat eigenmerk.
@ Marijn, hoe is het nu met de patiënt ?
@Ring1981. Ik zag tijdens mijn zwangerschap ook enorm op tegen het komende hooikoortsseizoen, en ik heb helemaal geen last van hooikoorts gehad !
Zwangerschap werkt tegen hooikoorts, wacht maar af. :-) Als je daarna nog borstvoeding geeft ben je met een beetje geluk twee jaren van de medicijnen af.
Wie weet... Ik ben in juli uitgerekend, met een beetje mazzel sla ik dit jaar de klachten wel over dan!
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren