De perfecte agenda bestaat niet
Na goed nieuws (ik had de Viva-webstrijd gewonnen ofzo, pff) kocht ik voor mezelf een Moleskine agenda en een leren pennenetui. Ik besloot, als vrouw van de wereld (en als journalistiekstudente) moet je goed voor de dag komen, dus daarom schoolspullen voor senioren. Want vorig jaar had ik nog gewoon een Pip-studio agenda.
Ik denk dat ik een boek zou kunnen schrijven over hoeveel ik van agenda’s houd. Het is altijd al zo geweest. In groep zeven van de basisschool liep ik al met een Backstreet Boys-agenda. Geen reet om erin te zetten natuurlijk, want in groep zeven krijg je geen huiswerk.
Ik schreef er dingen in als: zaterdagmorgen 09.00 uur jeugdnatuurverkenners en woensdagmiddag 15.00 uur spelen met Marieke.
Nu ga ik dus op chique met mijn schoolspullen. En ik hoef jullie denk ik niet te vertellen dat ik zo’n meisje ben dat heel netjes schrijft in het begin? Juist.
Laat ik een heel lang verhaal héél kort houden: ik ben bezig aan mijn derde Moleskine agenda. In de eerste schreef ik mijn ‘surname’ bij ‘name’ (en dat kon echt niet) en bij mijn tweede agenda was ik fanatiek met kleurtjes in de weer gegaan (en dat kon nog veel meer niet).
Ik ben dus bezig in mijn derde nieuwe agenda. Walter schudde iedere keer zijn hoofd (Walter is dan ook de grootste sloddervos die ik ken: hij schrijft met verschillende kleuren inkt in zijn Moleskine. Aargh!).
En ik doe hier een bekentenis: ook agenda 3 is niet perfect. Ik haalde hem uit de verpakking, rook eraan, knakte mijn vingers, draaide zenuwachtig de dop van mijn vulpen, begon… En ik maakte dezelfde fout als bij agenda 1.
Na mijn hoofd tegen de muur te hebben gegooid, huilend mijn haren uit mijn hoofd trok en van woede mijn vulpen op at, kwam ik op een geniaal idee. Pagina’s aan elkaar plakken! Zoals je vroeger in poeziëalbums deed als je pen vlekte. Huppa, gewoon lijmen die pagina’s! Niks meer van te zien.
Nu heb ik een perfecte Moleskine agenda zonder personalia-pagina. En daarmee ga ik maandag in de collegezaal heel erg chique te zitten zijn.
cc foto: seanmcgrath


















42 reacties
Mijn vriend kwam net vragen wat ik in vredesnaam aan het doen was, omdat ik ZO hard moest lachen. Zegt dat genoeg? ;-)
Jaaaaaaaa! Herkenbaar!
En ik moet bekennen dat ik nu nog steeds sta te kwijlen bij de kantoorboekhandel als ik al die prachtige agenda's zie.....
Hahaha arm kind. Had je die truc nou maar bij de eerste agenda al verzonnen ;-)
:D
woehaaahahaha
Hahaha de personalia gaan bij mij ook altijd fout.
Ik ga keihard voor rupsje nooitgenoeg 09/10 en schrijf er nog steeds weinig in. Al mijn afspraken dwarrelen in het rond op lijm loze post-it's *schaam*
Je maakt een grapje, hoop ik?
2 gloednieuwe agenda's weggeflikkerd omdat je er (volgend jouzelf?) niet netjes genoeg in had geschreven?
Zo herkenbaar hahaha!
enorm herkenbaar. Ik koop elk jaar ook wel drie agenda's, om weer met een 'schone lei' te beginnen.
Dit jaar is de PIP agenda trouwens ook weer heel leuk, maar ik durf 'm niet te kopen, ik heb best vaak vergaderingen op mijn werk waarbij men 'de agenda's trekt' en dan sta ik gewoon best wel voor lul.
Weet je dat er ook een hele mooie rood leren Moleskine is?
Maar ook al heb je die 2 blz aan elkaar geplakt, je wéét toch dat die fout er in staat?
@MissKriss Haha :)
@ Luonto Oh schaam je.. Er is bijna niks lekkerders dan je agenda daadwerkelijk gebruiken. (En de prijs voor sufste muts gaat naar.... Robin!)
@zomerkind Geen grapje helaas. Het is een tic van me.
@jemamem Ja ik vond hem dit jaar ook weer heel leuk, alleen dat paddestoeltje aan het touwtje vond ik heel heel heel erg genant.
@HoiPippiLangkous Oh nee niet zeggen! Nu ga ik er steeds aan denken.
I heart stationary! Ik ben gek op schrijfwaren, notitieboekjes en briefpaper en vooral die van Moleskine. Voel me altijd erg intellectueel verantwoord met die opschrijfboekjes. (Plus dat ze goed openvouwen en opengevouwen blijven en het perfecte formaat hebben. Mijn agenda is alleen gewoon de google calendar)
Moleskine is liefde. En ik heb nu al mijn tweede Moleskine omdat ik toch liever een grote heb (en die andere had gegolfde bladzijdes en was al viezig. gebruik het dan liever niet meer). Maar ik schrijf wel met verschillende pennen erin ;)
Sorry
:-D Ik vind je steeds leuker!!
Ook heel lastig: niet weten wat je bloedgroep is.
@heejhallo Intellectueel it is!
@Droomz Brr verschillende pennen in de Moleskine.. Brrrr.
@HoiPippiLangkous Is weer goed :)
@Sarah Scott Haha yes!
@ NewGirlOnTheB Hahahaha! Of.. Je rijbewijsnummer niet bij de hand hebben..
Há! Weet je wat ik voor jou heb? Een lege beginpagina voor je agenda die je eroverheen kan plakken! Mocht je op het aanbod in willen gaan, mail me even op annliv @ live . nl en ik stuur 'm per post naar je toe.
[Ik geef het dan ook maar toe: ik wilde per sé de rode Moleskine agenda, maar was aan de late kant. Toen heb ik de dikke versie gekocht, als in: een pagina per dag. Maar een sukkel als ik mist dan het overzicht. Dus toen ik in week 2 al meerdere afspraken was vergeten (terwijl ik dus nog niet eens tijd had gehad om rustig met vulpen te gaan zitten om de personalia in te vullen!) heb ik maar ergens de simpele, maar effectieve zwarte Moleskine-weekagenda gekocht.]
Het is dan wel een heeeele mooie agenda.
Ik vind het zo'n leuk verhaal.
Geld teveel zeker om drie keer een nieuwe te kopen? Ik heb gewoon een hele normale basic aganda van de Hema. Niet duur, alles past erin en zite er 'chic' genoeg uit.
Ik gebruik al jaren een Franciens katten agenda. Voor mij de perfecte agenda. Leuke plaatjes, grote vakken om in te schrijven en een ringband met de week op 1 pagina.
Pagina's aan elkaar plakken vind ik opvallender dan je voornaam/achternaam andersom invullen.
Dus daarom lopen Moleskin agenda's zo goed...er zijn veel mensen die bij elke 'fout' een nieuwe kopen?!
Franciens Kattenagenda??????????????????????????????//
Ik ben het helemaal met je eens, de perfecte agenda bestaat niet.
In oktober begint mijn jaar-agendajacht maar geen 1 voldoet.
Want een agenda moet;
- schrijfruimte bevatten (zeker op zaterdag en zondag);
- niet te zwaar zijn (handzaam in elke tas...);
- een leuke, vrolijke binnenkant hebben;
- een stevige buitenkant bezitten (m'n agenda is waar ik ben...).
Vriendlief zegt wel eens: maak je eigen agenda...
Zou kunnen maar daar zou ik dan wel 365/366 dagen mee bezig zijn ha ha ha
@Dansfreak Kijk hier eens op: http://www.flickr.com/photos/geninne/sets/72157594514015991/ Deze mevrouw maakt haar eigen agenda en ik vind dat ze ze maar ook meteen moet verkopen want oh oh oh..
Wat een gave link Robin! Wel een pleidooi om juist wél met meerdere kleuren inkt in je agenda te kalken. ;-)
zit met verbazing te lezen. Nog nooit van een Moleskine agenda gehoord, meteen even gegoogled en tja...
Ik zal als uber chaoot ook nooit begrijpen dat er mensen zijn die nétjes in een agenda willen schrijven. Een foutloze, vlekkeloze agenda..nee doe mij maar een persoonlijke, mooie agenda.
@ Robin: de Pip agenda van 2010, die is erg leuk! En niet met zo'n maffe paddestoel eraan. Ik denk dat ik die wil... :)
Hahaha ik heb dezelfde perfectionistische aanleg en er is ook nooitttt genoeg ruimte voor mijn lange naam en lange adres!
Of dan zet ik weer per ongeluk mijn 06 bij tel en zie ik pas later dat na tel ook nog ruimte is voor 06, stom, stom, stom!
Misschien een idee om de 1e pagina in kleur in te scannen? Dan kun je deze weer uitprinten en eroverheenplakken mocht het misgaan.
OEH dit is zo herkenbaar! Ik dacht echt dat ik de enige was die zo met agenda's omging! ;-) Mijn oplossing? Ik heb nu een heule mooie SUCCES organizer, kan ik gewoon een paar keer per jaar een nieuwe vulling in doen zonder me heel schuldig te voelen! ;-)
Heel herkenbaar, al heb ik geen nieuwe agenda gekocht maar wel flink gebaald. Had hem ook dicht moeten plakken natuurlijk, zal het onthouden want het gebeurt me vast nog weleens!
Volkomen herkenbaar! Ik heb sinds juli ook mijn eerste Moleskine. Schrijf ook altijd met dezelfde kleur inkt erin, liefst ook met dezelfde pen. 'Misschien-afspraken' schrijf ik met potlood of op een post-it om gekras te voorkomen...
ik heb geen eens een dure agenda, maar ben wel zo dat ik ook in het begin altijd netjes schrijf, in de loop der tijd verslonsd dat wat en later hou ik m niet eens meer keurig bij jaja...
maar dacht dat ik een van de weinige mafkezen was die echt in staat is om een nieuwe te kopen als het me niet zint...pfoeh hee val ik mee zeg.
Ik heb zo juist mijn personalia netjes in mijn nieuwe Marjolijn Bastin Agenda geschreven.
Ergens halfverwege het jaar is mijn agenda meestal weer een puinhoop maar nu kan ik er nog even van genieten.
Ik heb trouwens laatst correctievloeistof aangeschaft om eventueel gekras in mijn Moleskine weg te werken. De vloeistof heeft helaas niet dezelfde kleur als de bladzijden, dus no way dat ik dat in mijn agenda ga gebruiken....
Kom ik aan met m'n HEMA agenda van 2 euro... Ik geloof dat ik er niet helemaal bij hoor hier ;)
Kijk nou wat ik van 'oleuk.nl' in m'n mailbox vind!!!
Met deze originele editie van Moleskine loop je niet meer het risico dat je agenda halverwege het jaar van ellende uit elkaar valt. En je raakt er ook een stuk minder snel op uitgekeken! De agenda bestaat namelijk uit twaalf losse maandagenda's, elk in een andere kleur. Iedere maand begin je dus weer met een frisse, schone lei. Je houdt ze netjes in de bijgeleverde zwarte opbergbox.
Oh hemel, papieren agenda's zijn voor mij zo'n drama. Als ik het er al in schrijf, vergeet ik altijd te kijken. Lang leve de mobiele telefoon en de pc!
Maar die Moleskines zijn wel mooi hoor, vooral die city collectie:)
Ik houd deze dagen zelfs meer van m'n agenda dan van m'n mobiel, aangezien ik alle notities die daarin stonden kwijt ben geraakt...
(Ik kan wel dramatisch lopen doen, maar heb 'm gewoon heel hard laten vallen. Tja)
En dan gaat er niets boven papier, bielief mie!
Wat schrijf je dit weer eerlijk.heerlijk leuk.
En zo herkenbaar.
O echt MissKriss? Twaalf losse maandagenda's? Klinkt geweldig! Zal ik hem maar vast bestellen voor 2010? Dan heb ik er tenminste zéker een in bezit. ;-)
ik gebruik mijn ical... Die sync ik met ipod toiuch en mobiele telefoon voor buiten de deur. Oh zo handig!
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren