Dag lieve lezers
Ik ben slecht in afscheid nemen. Heel slecht. Of het nou om mensen, spullen, ambities, gewoontes of financiën gaat, ik kan nergens afstand van doen. Dat heeft een hoop consequenties. Eeuwenoude vriendschappen, een huis volgestouwd met rommel, als einddertiger te boek staan als ‘nieuw cabarettalent’, de was alleen op míjn manier willen ophangen en een aardige spaarrekening. Voor- én nadelen dus.
Je kunt het een tikkeltje behoudend noemen. Conservatief misschien. Maar ik prefereer de term ‘liefdevol’. Ik houd van de mensen om me heen, van de dingen die ik doe, van het moment zoals het zich aandient. Ik wil het vasthouden. Alles het liefst bewaren en in een doosje doen.
En dus vind ik het onverdraaglijk dat er mensen doodgaan. Dat liefdes vertrekken, vrienden verhuizen en kinderen groot worden. Dat polaroids vervagen, cassettebandjes vervormen en sms-jes verdwijnen. Ik wil dat het blijft. De mensen en de dingen. De wensen en de dromen. De kleine dagelijkse wissewasjes en futiliteiten. Ik wil ze nu en altijd.
Maar er valt niet tegenop te boksen. De tijd verstrijkt. Ik word ouder. Het kind in mij is nog altijd levendig, maar niemand die het ziet. Mijn ouders worden bejaard, mijn broer wordt vijftig. Vijftig! Waar is de tijd dat ik als nakomertje trots was op mijn veel oudere broers die al op kamers in Amsterdam woonden? Nu hebben ze een leesbril en pillen tegen een te hoog cholesterol. We raken alles kwijt. Eerst de jeugd, dan de vitaliteit, het geheugen en uiteindelijk het leven. Nee, aan afscheid nemen valt geen lol te beleven.
En nu is mijn maand voorbij. De maand waarin ik als Viva400-gastblogger voor deze website mocht schrijven. Je begrijpt wat een drama zich hier heeft afgespeeld. Weer een afscheid. Weer iets om vaarwel te zeggen. Een episode om af te sluiten. Terwijl ik net de smaak te pakken kreeg. En we elkaar juist een beetje begonnen te leren kennen.
Maar een maand is een maand. Dus gegroet allemaal. Ik hoop dat we elkaar nog eens tegenkomen. In het theater, op mijn website, facebook of misschien over een jaartje gewoon hier op deze plek. Want jippiejajee, ik heb net gehoord dat ik mijn plaatsje in de Viva400 heb weten te behouden. Dat scheelt weer een afscheid…
Foto: Ellen Dikker



















6 reacties
Bedankt voor je blogs!
Doeg Ellen :)
Elk afscheid is weer een begin van iets nieuws.. Het was een mooie maand ;-), het ga je goed!
Bedankt, twee lieve vrienden...
Dag Ellen! Dank dat je er was!
Het waren 30 prachtige dagen... ehmmm, 8 prachtige blogs :) Vooral deze
Veel succes verder en misschien tot over 400 maanden (de rest verdient ook een kansje toch??)
@ingmagh 400 maanden, dat is over 33 jaar! Ik weet niet of ik dan nog leef... Maar ik geef het stokje graag door. Hopelijk kunnen we de eerstkomende 399 maanden genieten van fijne gastbloggers ;-)
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren