Liefdesverdriet van een vriendin
Een vriendin sms’t me of ik in de buurt ben want ze moet iets vertellen.
Ik weet het al meteen: het is uit met haar vriend na zes jaar. Ik ben niet in de buurt, dus ik bel. En ik bel een uur met haar en ze huilt en huilt. En ik zeg dingen als: ik vind het zo erg voor je.
Een vriendin steunen met liefdesverdriet vind ik heel moeilijk. Ik kan goed luisteren en op tijd knikken en soms nog weleens iets wijs zeggen. Maar iemand die zoveel verdriet heeft en zo boos is opvrolijken?
Deze vriendin leerde ik kennen toen ik iedere zaterdagmiddag jaloers naar haar paardrijlaarzen en paardrijcap keek, voordat ze bij haar moeder in de auto stapte om naar de manage te gaan. We kennen elkaar dus al van onze kleinemeisjesleven af. Ik ken haar heel goed en toch is het moeilijk haar te troosten.
Misschien wel omdat ik haar vriend, ex-vriend, nooit echt goed heb leren kennen. Als we afspreken, spreken we met z’n tweeën af. We zien elkaar niet zo veel en als we elkaar dan zien kletsen we zo de hele avond vol. En dan zitten we niet te wachten op vriendjes.
We kletsten de laatste tijd veel over haar vriend. Dat het niet meer ging zoals ze zou willen en dat ze had geprobeerd eraan te werken. Zonder resultaat dus.
Ik weet niet hoe ik haar moet troosten. Ik kan lieve dingen zeggen en boos met haar zijn als zij boos is en misschien zelfs haar ex-vriend een sukkel noemen.
Hoewel dit ook weer gevaarlijk kan zijn, want misschien wil ze dit wel helemaal niet horen.
Dit weekend zie ik haar gelukkig weer en dan gaan we iets leuks doen. Nu moet ik nog iets bedenken wat leuk is en wat niet teveel doet denken aan haar vriend en/of liefde.






















9 reacties
Ik wou dat ik zulke vriendinnen hadden, die er voor me waren toen het uit ging en alleen maar naar mij luisterden. Ik ben nu 4,5 week verder (ook na een relatie van 6 jaar) en ik heb het zonder hulp van vriendinnen moeten doen. Heel fijn dat je er voor haar bent, en alleen luisteren en leuke dingen doen was voor mij al genoeg ;)
T is ook moeilijk, maar heel veel meer dan luisteren kun je vaak ook niet doen
Het liefst zou je iemands verdriet willen wegnemen of het probleem voor haar oplossen, maar ja...dat kun je niet. En dus voel je je machteloos en een beetje stom omdat je alleen maar stompzinnig zit te knikken en open deuren intrapt....
Maar ja....zij is waarschijnlijk allang blij dat er iemand is om bij uit te huilen
Ik weet precies wat je bedoelt! Een half jaar geleden ging het uit tussen mijn beste vriendinnetje en haar vriend. Luisteren naar haar verdriet en geraas was geen probleem, maar wat ik zelf moest zeggen? Enige wat je kan doen is haar laten praten, luisteren en haar vragen wat ze wil. Niet voor haar gaan nadenken. Een film kan voor haar juist wel ontspannend zijn ook al denk jij dat ze dan weer aan hem moet denken.
Inderdaad, vooral luisteren. Niet meegaan in haar boosheid en uitspraken. Want nu is ze boos, maar later kan ze die boosheid weer bijstellen en dan heb jij die uitspraken ook gedaan. Luisteren en leuke dingen doen is het beste dat je voor je vriendin kunt doen. Daar zal ze heel veel aan hebben! Dus wat je nu doet, doe je al goed. Kies voor het weekend iets uit dat weinig doet denken aan haar ex-vriend. Maar ja, dat is moeilijk, want na 6 jaar doet alles je aan je ex denken... Maar zo te zien voel je het al heel goed aan waar ze behoefte aan zou kunnen hebben. Sterkte ermee! Want voor jou moet dat ook niet makkelijk zijn...
Ik was heel blij met een cd met Spaanse muziek die ik van een vriendin kreeg toen mijn verkering uitging. Want alle Engelse liedjes op de radio gingen natuurlijk over hem, en over hem en mij, over toen het nog goed was en over liefdesverdriet... en die Spaanse muziek kon ik lekker niet verstaan.
Tja inderdaad die vriendin boft meg zo iemand als jou!
Maar zoals je zei, ik zou hem geen sukkel noemen, zei wil hem nog terug maak ik op uit je verhaal. En stel dat (kleine kans maar goed) dat ze weer bij elkaar komen neemt ze het je niet in dank af denk ik.
Dank jullie wel voor de lieve reacties. Wat ik ga doen; morgen met haar winkelen en 's avonds drinken. We belden gisteren weer en haar verdriet is nu overgegaan in woede.. Ik ben het daar alleen maar heel erg mee eens, maar zal toch erg voorzichtig meegaan met het boos zijn.
zoals al gezegd: luisteren en samen veel afleiding zoeken door het doen van leuke dingen, of samen dingen bedenken waarin ze afleiding kan vinden.
Lastig zulke dingen.. je wilt haar steunen, maar ook geen dingen zeggen waar je zelf niet achter staat! In ieder geval gewoon doen wat je zelf denkt dat goed is :) Regelmatig wat van je laten horen en wat leuks plannen (ook al is dat inhoudelijk niet meer dan een pannenkoek bakken :D).. Heel veel plezier vandaag!!
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.