week 48 | 25.11.09 | 10:58 | Gezondheid |Kinderen |Marleen | Door Marl1V

Beter voorkomen dan genezen

Laat je kinderen lekker in de modder spelen en een beetje vies worden, daar worden ze groot en sterk van.

Vuil is namelijk goed voor kinderen, zo concluderen Amerikaanse onderzoekers. Het onderzoek is gepubliceerd in de online-editie van Nature Medicine.

Een te schone huid herstelt minder snel bij beschadiging. Bacteriën op de huid kunnen namelijk voorkomen dat er ontstekingen ontstaan als we gewond raken.

Mijn ouders waren vroeger voorzichtig met ons en hygiëne heeft altijd een belangrijke rol gespeeld. Maar van obsessie rond reinheid was geen sprake. Nu weet ik natuurlijk niet zeker dat er een verband is, maar ik heb nooit last gehad van allergieën en ben zelden ziek.

De BBC melde onlangs dat de stijging van het aantal allergieën te maken heeft met obsessie rond reinheid. Dat lijkt mij iets wat de laatste jaren in opkomst is. En versterkt wordt door de zeer besmettelijk en gevaarlijke virussen van de laatste jaren.

Het is nog maar de vraag hoe ik ben als moeder… maar je ziet regelmatig ouders van newborn baby’s die overbezorgde hygiënemaatregelen toepassen, bijvoorbeeld een baby mineraalwater laten drinken. Of dat nou zo verstandig is, is dus de vraag.

Laat je kind eens lekker vies worden en weerstand opbouwen. Misschien is de kans op een gezond leven vele malen groter.

CC foto: Lutz-R. Frankdot