week 7 | 20.02.10 | 13:53 | Angel 2 | Angels | Kinderen | Relatie | forum | Door VivaAngels

Laat de kinderen tot mij komen

Overal om mij heen zijn kinderen: ik woon in een kinderrijke buurt, vrienden hebben kinderen, familieleden hebben kinderen (waaronder de leukste nichtjes van de hele wereld), kinderen zijn onontkoombaar. De meeste kinderen zijn van die echte kinderen. Onbekommerd, speels, lawaaiig, grappig, onverwacht ontroerend, precies wat je van een kind verwacht. Maar soms zie ik dat ene kind. Een kind met volwassen ogen. Dat net iets te stil is. Of juist te druk. Een kind waaraan goed te merken is dat het al veel heeft gemaakt.

Machteloos
Soms weet ik wat er speelt. Dan hoor ik de ouders schreeuwen, of ik zie de tekenen van verwaarlozing. Natuurlijk kan ik de politie of de kinderbescherming bellen, maar er moet wel heel veel aantoonbaar aan de hand zien willen die daadwerkelijk iets kunnen doen. Die kinderen breken mijn hart. Ze maken dat ik boos word en me machteloos voel. Ik zou ze maar wat graag in huis willen nemen en een leuke jeugd willen geven, maar dat kan natuurlijk niet. In plaats daarvan moet ik toekijken hoe het mis gaat.

Tuchtigen
Ook op het Vivaforum zie je het soms al mis gaan. Zo vertellen sommige mensen dat ze in naam van het geloof hun kinderen ‘tuchtigen’. Alleen dat woord voorspelt al weinig goeds. Straffen, berispen, corrigeren, dat klinkt zoveel minder eng als tuchtigen. Beelden uit de middeleeuwen doemen op, waar ook veel mensen geleden hebben onder de tucht van religie.

Moderatormacht
In zo’n geval hoef ik de kinderbescherming niet te bellen. Als moderator kan ik namelijk gewoon zelf ingrijpen. Ik kan zo iemand een waarschuwing sturen of zelfs bannen. Maar toch sta ik weer machteloos. Want ik mag zoiets niet doen vanwege een mening. Hoe fout ik die mening ook vind, het is niet verboden om die mening te hebben. Alleen de manier waarop die mening wordt gebracht mag ik beoordelen en zolang die op de grens is sta ik weer machteloos toe te kijken.

Koesteren
Maar als blogger is het weer helemaal anders. In een blog mag ik wel mijn mening geven. Godzijdank. Dus bij dezen: kinderen moet je niet tuchtigen, die moet je koesteren.

©Foto; Privébezit Angel 5dot