Groentebom (+recept!)
Het is treurig gesteld met mijn kookgedrag van de laatste tijd. De afgelopen jaren leefde ik zelden als een typische student, maar ik kan je vertellen dat heb ik de afgelopen maanden goed ingehaald.
Ik kan mij niet herinneren dat ik het mezelf ooit zo gemakkelijk heb gemaakt door bijna dagelijks een pizza in de oven te gooien of met een magnetronmaaltijd bij de AH weg te lopen. Ja, nu was dat toch echt het geval. En het mag. Het is oké. Door de laatste loodjes (dan toch écht te laatste?!) van mijn afstudeerscriptie (zucht), was er echt weinig tijd voor andere dingen, zo ook voor koken.
Mijn lichaam is al dat ready-to-eat-voedsel niet gewend en schreeuwt op een gegeven moment gewoon om iets vers. De enige kook-uitzondering was dan in het weekend… Máár dan maakte ik wel iets dat super eenvoudig te bereiden is: gegrilde groenten! Bovendien ideaal om left-over-groenten op te maken.
Wat heb je nodig?!
Lekkere ‘grilgroenten’ zoals:
- Roseval aardappeltjes
- Paprika
- Ui
- Knoflook
- Courgette
- Aubergine
- Wortel
- Pompoen
- …
- …
- …
Verwarm de oven voor op 200 graden. Maak de groenten schoon, snij ze in grove stukken en meng ze in een kom. Meng flink wat olijfolie met verschillende kruiden, Italiaanse kruiden en wat peper bijvoorbeeld. Verse kruiden zijn ook prima (roosmarijn en tijm bijvoorbeeld). Wat ik laatst ontdekte, ook erg lekker, meng wat venkelzaad door de olie. Mix de olie (mag echt veel zijn) met de groenten, laat het eventueel even staan (mocht je geduld hebben). Ook lekker: meng er wat amandelen doorheen. Leg de groenten in een ondiepe overschaal of op aluminiumfolie op een bakplaak en grillen maar! Hoe lang? Af en toe een kijkje nemen. Als alles goed gaar is mag het de oven uit.
Maak er een sausje bij van mayonaise gemixt met mosterd… en smullen maar. Kortom echt een gerecht waar je je creativiteit op los kunt laten. En dus een ideaal gezond maal voor als je beperkte tijd hebt.
Oké het einde is in zicht van die scriptie-tijd. Dit betekent niet dat ik geen groenten meer ga grillen. Maar goed, een beetje afwisseling kan geen kwaad.



















14 reacties
Het mag dan groente zijn maar met zo'n emmer vet in de bereiding, vraag ik me af hoe gezond het nog is...
Ik doe het beter. Elke scriptiedag zit ik in de bieb. En daar zit LaPlace, woeiii!
Alleen wel sneu voor mijn portemonnee..
@ Haley: Eerlijk gezegd, ik weet niet hoeveel olijfolie gezond is of niet/wat te veel is. Ondanks het feit dat er best veel olie inzit (dit kun je naar smaak doseren natuurlijk) heb ik er altijd een gezond gevoel bij (daar doe ik het al voor). En het is in ieder geval beter dan pizza ;)
Olijfolie is supergezond en zit vol onverzadigde vetten en anti oxidanten!
Het is groentebom, niet groetenbom. Als het meervoud van een zelfstandig naamwoord met -s en -n kan (groenten, groentes), dan is het in een samenvoeging zonder n.
Het is ook gezond. Te veel ergens van is natuurlijk nooit goed. Maar ja, het is dat het olijfolie is ;)
@LiekeLieke: Goed dat je het zegt, ik had al mijn twijfels. Had het toch even moeten checken :-S. Dank je!
Wat óók lekker is met gegrilde groenten:
Ciabatta bakken
Besmeren met (zelfgemaakte!) groene pesto
Gegrilde groenten er lauw-warm op
Daarboven een laag met plakjes mozzarella
Kapje van brood (ook met pesto) er weer op
Strak inpakken met vershoudfolie, paar uur in de koelkast en dan het laatste uurtje weer op kamertemp laten komen en dan opeten.
Mjam! (Is een recept van Jamie Oliver trouwens)
@Liekelieke; groetenbom lijkt me sowieso verkeerd ;-)
Klinkt goed :) !
Zo dan.. deze tips ga ik onthouden.. ben dol op gegrilde groenten
Ik doe vaak de gegrilde groenten even mengen met wat pasta en dan met wat basilicumazijn met veel peper en wat geitenkaas erboven verkruimelen.. nog even 10 minuten in de oven.. mmmm
Hmmm klinkt ook goed zeg - leuk weer wat nieuwe ideeen bij elkaar :)
Wat voor oven hebben jullie? Ik heb niet zoveel fiducie in onze combi-magnetron. Ik denk atlijd dat je zo'n ouderwetse oven nodig hebt.
Olie bevat gezonde vetten maar bevat ook véél calorieën!
Ik vraag me trouwens wel af waar je restjes groente van overhoudt als je alleen kant-en-klaar eet ;)
Verder herkenbaar...ik ben net begonnen met fulltime werken en heb ook veel moeite energie op te brengen voor koken.
@ Vicky: Kan ik me iets bij voorstellen. Ik heb namelijk een klassieke oven en mijn vriend een combi. Ik dacht ook altijd dat het effect minder goed zou zijn bij een combi. In tegendeel :), bij hem werkt het ook prima!
@ Amber: Ja, calorieën is zo. Maar ja, eten moet ook gewoon lekker zijn. Áls ik aankom is het in ieder geval niet van de gegrilde groenten met (veel) olijfolie ;)
Haha scherp! Ehhh groenten van het weekend ervoor? ;) Van de markt: blijft lekker lang goed. Ja, het is wat he, zo'n nieuw leven indelen! Ook in dat geval denk ik dat het wel werkt om in het weekend veel groenten in huis te halen voor de week, dan is er altijd wel iets in huis om een eenvoudige maaltijd in elkaar te draaien.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren