week 09 | 02.03.10 | 18:37 | Beauty |Blog |Esther |Eten & drinken |Psyche |redactie |Thuis | Door EstherDeV

Verzorgavondje

Af en toe heeft mijn gezicht even een maskertje nodig, althans dat vind ik dan. Gewoon omdat ik het leuk vind. Het voelt zo lekker verzorgend en alleen dit gevoel maakt een gezichtsmasker al het gebruiken waard. Of het nu werkt of niet.

Van een ‘verzorgavondje’ kan ik enorm genieten. Muziekje aan, maskertje op, nagels doen en mezelf insmeren met lotion. Wat kan je daar toch van opknappen, zo’n momentje voor jezelf.

Verzameling maskers
Het nadeel is dat ik teveel geld uitgeef aan maskers. Over het algemeen zijn ze niet bepaald goedkoop en als je minimaal één keer per week een masker opsmeert, dan wordt het aardig prijzig. Op de huishoudbeurs heb ik voor een mooi prijsje een lading maskers ingeslagen van Dr. van der Hoog. Bij deze maskers heb ik altijd het idee dat het écht werkt. Wanneer mijn voorraad op is, ga ik beginnen met het maken van mijn eigen maskers.

Zelf aan de slag
Veel etenswaren kan je gebruiken om een masker van te maken. Laatst las ik ergens dat je van gesmolten chesterkaas en slagroom een stevig goedje kan maken om te gebruiken als masker. Dat klinkt een beetje vies, maar zuivelproducten worden vaker in huidverzorgingsproducten verwerkt, omdat ze de dode huidcellen verwijderen. Het maakt je huid mooier en vermindert rimpels, zeggen ze..

Mocht je niet van kaas houden, dan zijn er nog genoeg andere etenswaren om te gebruiken. Info.nl geeft meerdere recepten voor verschillende huidtypes. Ik denk dat ik eens ga beginnen met een zelfgemaakt suiker- of avocadomasker!

CC foto: jasleen kaurdot