Geknipt voor een blog
Kapster is een sociaal beroep, je kunt er lekker even je hart luchten onder het genot van een kop koffie. Daarnaast knippen ze ook nog eens je haren, scheren ze je nek en met een beetje service doen ze ook je wenkbrauwen.
Naar de kapper
Gisteren aan het einde van mijn thuiswerkdag krijg ik het in mijn hoofd dat ik nog even bij de kapper langs wil. Het is eigenlijk zelfs heel nodig. Mijn haar staat werkelijk alle kanten op. Om tien over vijf klap ik mijn MacBook dicht en ga de deur uit, straat door, linksaf en dan na vijftig meter rechts het overdekte winkelcentrum in.
‘Waar zal ik vandaag eens over bloggen?’, gaat er door mijn hoofd wanneer ik op weg ben naar de kapper. Onderweg kijk ik goed of ik nog blogonderwerpen op straat zie liggen, want vanavond wil ik weer een stukje schrijven. De kapster weet niet dat ik kom, ik heb geen afspraak. Het is al vijf uur geweest, dus ik zal wel één van de laatste klanten zijn.
Om kwart over zeg ik ‘hallo’ tegen de drie dames in de kapsalon. Eén is bezig met schoonmaken, één staat er bij de kassa en het meisje dat mij gaat knippen, neemt mijn jas aan. Ze heeft halflang twee-tinten blond haar en blauwe ogen.
Ik hou van zoet
Ik mag direct gaan zitten en ze vraagt of ik koffie, thee of cappuccino wil. ‘Cappuccino graag, ik ben er aan toe.’ ‘Suiker?’, vraagt ze, terwijl het apparaat staat te brommen. ‘Ja, genoeg suiker, ik hou van zoet.’ Wanneer de kapster het kopje-met-melkschuim voor de spiegel zet, merk ik dat ze zelf ook aardig zoet ruikt. Ik meen het te herkennen, maar kan niet op de naam komen. Ik zie het zo voor me, zo’n kronkelig paars flesje.
Het gesprek komt snel op gang en gaat van werk via hobby al gauw over op de Viva-blogwebstrijd. ‘Bakkebaarden korter?’, vraagt ze tussendoor. Ze vindt het leuk dat ik schrijf en vraagt waar de blogs over gaan. ‘Nou’, richt ik mij tot het meisje in de spiegel, ‘dat zou vanavond maar zo eens over jou kunnen gaan.’ Haar wangen zie ik rood gloeien in de spiegel. ‘Ja?’, vraagt ze ietwat geschrokken. Titels als ‘Kapster, een sociaal beroep’ en ‘Geknipt voor Viva’, klinken door de kapsalon. Haar collega’s zien er de lol wel van in.
Na een slokje van mijn cappuccino bespreek ik met de kapster de beslommeringen die het vak van blogger soms met zich meebrengt. Dames die over spelling kunnen vallen of zelfs over elkaar. Ze vraagt of dat niet moeilijk is. ‘Het is wel even wennen’, antwoord ik en veeg mijn ‘melkschuimsnor’ af.
Magic!
Bij het afrekenen vraag ik maar even naar het zoete geurtje, voordat het de hele avond door mijn hoofd spookt. ‘Bruno Banani’, antwoord ze een beetje aarzelend. ‘Magic!’, voeg ik er aan toe. ‘Even zeker weten voor mijn blog’, zeg ik tegen de blauwe ogen, terwijl ik mijn pincode intoets. ‘Ga je echt over mij schrijven? Oeeehh, ik krijg het er warm van!’, zegt ze met een ‘stempotloodrood’ gezicht nu. ‘Uhuh’, knik ik bevestigend.
Waarvan akte



















13 reacties
Nou kapster, come on in :)
Grinnik! Arme kapster :-))))) Zomaar onderwerp van een blog!
Ik vind dit overigens 1 van je leukere blogs, ondanks dat ik zelf een hekel heb aan naar de kapper gaan boeide deze vanaf het begin.
@ mamzelle: De deur staat open. ;-)
@ Sarah Scott: Dankjewel voor je leuke reactie! :-)
Weer een erg leuke blog; ik geloof dat ik fan begin te worden. ;-)
Waar en wanneer kunnen we stemmen?
@ jasmine: Glimlach van oor tot oor op mijn gezicht nu. :-)
Stemmen kan volgens mij vanaf 12 maart op Viva.nl. Dat zullen ze nog wel laten weten, nog eventjes geduld. ;-)
Ja weer leuk :)
Gaan we nu weer een kapster hier terugvinden? :)
Doet me denken aan Nynke dr blog laatst, wiens kapper zo maar overgestapt was naar een ander en waar ze zo treurig over was. Die kwam zich hier toen ook spontaan melden!
Ik zeg leuk! Kapsters verenig u.
Leuk geschreven. Haha, ja ik moest ook aan Nynkes blog denken. En daarbij gelijk de vraag: is je kapsel geslaagd? Heeft de kapster het goed geknipt? Bewijs op een foto!;-) Hmm nee, als man heb je waarschijnlijk het excuus dat er niet veel veranderd is!;-)
@ vivafreak1: Thx!
@ plukvandepetteflat: kappers united ;-)
@ lampenkapje: Zeer geslaagd, inclusief twee asymmetrische bakkebaarden
#nuwillenjulliezekereenfotozien ;-)
@ Martin, thanx voor je antwoord.
Ben benieuwd of je kapster zich nog laat zien.
En tuurlijk willen we een foto zien! ;-)
@ jasmine: De kapster weet ervan, ik heb de kapsalon vanmiddag even gebeld natuurlijk. :-)
#ervolgtnogeenfoto #oftwee
Ik wil haar reactie wel eens zien (en dan denk ik die rode kleur er wel bij hahaha).
Gr. Edith
Leuke blog Martin.
Had de kapster ook wel willen zien met haar stempotloodrood gezicht...hahaha
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren