Mag het licht uit?
Vanavond tussen 20:30 en 21:30 uur gebeurt er in zeker 4000 steden ter wereld iets bijzonders: het licht gaat er dan uit. De Eiffeltoren gaat op zwart, De Arena het Empire State Building in New York. Het is Earth Hour vanavond.
Van Parijs tot Moskou
‘Earth Hour’ ontstond in 2007 toen de stad Sydney een symbolische actie begon tegen klimaatverandering. Vanuit de gedachte dat kleine handelingen een groot effect kunnen hebben, deden 2,2 miljoen inwoners van Syndey dat jaar hun lichten een uur uit.
Het jaar erop besloten andere steden ter wereld mee te doen: in 400 steden wereldwijd doofden toen 50 miljoen mensen hun lichten. Vorig jaar deden er al 4000 steden mee, van Parijs tot Rio de Janeiro en van Bangkok tot Moskou. Overal lagen gebouwen er een uur lang donker bij. Ook enkele pyramides in Egypte.
Wijn bij kaarslicht
Steeds meer mensen weten van het bestaan van Earth Hour en steeds meer mensen doen eraan mee. Want het zijn natuurlijk niet alleen grote gebouwen zoals de Eiffeltoren waarvan het licht uitgaat, iedereen kan zijn licht tussen half 9 en half 10 vanavond uitdoen.
Je zou er zelfs een heel ritueeltje van kunnen maken, door vrienden uit te nodigen en een uurtje bij kaarslicht wijntjes te drinken bijvoorbeeld. Of door een uur met je lief in een bad te dobberen, in een met waxinelichtjes verlichte badkamer. Verzin het maar.
Met miljoenen in het donker
Grappig is dat je met al die andere miljoenen Earth Hour’ders (geen woord, weet ik) ter wereld kunt delen hoe jij je lichtloze uur spendeert. Zet je foto’s op de Earth Hour Flickr pagina, plaats er een filmpje van op de speciale YouTube pagina of twitter erover door de tag #earthhour te gebruiken.
Je foto, filmpje of tweet verschijnt dan op de homepage van de Earth Hour site tussen die van alle deelnemers wereldwijd. Of als je geen zin hebt om zelf foto’s te uploaden, dan kun je op die site wel kijken hoe mensen overal ter wereld in het donker zitten.
Best knus toch, en nog voor een goed doel ook



















6 reacties
Idd een goed doel, goed initiatief. Maar wat ik niet begrijp.....dat ene uurtje zal heus wel een beetje effect hebben hoor, maar waarom niet iets langdurigers doen? Waar ik woon (Duitsland) gaan 's avonds de lantarenpalen uit. Tot een uurtje of 5/6 smorgens (in de winter gaan ze dan aan, in de zomer blijven ze uit aangezien het dan al licht is). Ook zijn de lantarenpalen afwisselend aan; de ene maand is de ene helft van de palen aan, de maand erna is de andere helft aan. Dát schiet pas op, in het kader van de energiebezuiniging :) Waarom doet Nederland zoiets niet?
Tja, het is ook een mooi idee, maar heeft iemand er al aan gedacht dat als iedereen dit doet en iedereen dan weer om 21.30 zijn lampen, tv, computer etc aan doet, dit een enorme overbelasting op het net kan veroorzaken? Lijkt me dus niet zo heel verstandig.
Ik vind het een leuk initiatief om bewustwording the creeren. Overigens dat bad me je lief met die kaarsjes. je kan je afvragen hoeveel energie dat warme badwater dan extra heeft gekost. Bedoel ik niet om cynisch te doen hoor, maar juist het totaal plaatje is belangrijk. Wat doen mensen bijvoobeeld met het uitgespaarde geld als ze energie zuiniger gaan leven? Twee keer van het uitgespaarde geld op citytrip naar Praag met een goedkope vlucht bijv is ook niet echt duurzaam. Maar toch, leuk initiatief dat Earth hour.
Dat is ook een probleem heejhallo, mensen gaan andere activiteiten doen waarvan ze denken dat het niet zoveel energie kost, maar dat doet het dus juist wel.
Het earth hour is een leuk initatief om mensen aan hun energieverbruik te laten denken, maar het is geen duurzame oplossing. Het mooiste zou zijn als iedereen hier zo door nadenkt dat ze verder in hun dagelijks leven ook minder energie gebruiken, een lampje minder aan 's avonds kan ook al schelen en als je dat zeg maar een week doet, bereik je al meer dan in dat ene uurtje vanavond.
Inderdaad IDOGenie en Heejhallo, precies mijn gedachten. Er is nog zoveel te behalen op dit vlak en ik vind de NL-overheid er veel te laks mee.
Per ongeluk aan meegedaan. Wist het niet en in die tijd sliep ik want ik had een zware week achter de rug als ondernemer en als ik slaap is alles uit in mijn huis en het hele computergebeuren zit op een stekkerdood met schakelaar en die zet ik ook om. Dus ook het modem gaat uit en alles.
Met gas zit ik dit jaar onder de 600 kuub :wtf: met zo'n winter als deze onder de 600 kuub blijven....
Elekra gaat er lekker doorheen en ik zit op 2400 kWh per jaar. Dit komt ook omdat ik elektrisch rij (mijn nick op elektrisch vervoer nederland) en een elektrische bromscooter kost per 30 kilometer 1 kilowatt aan elektra ofwel 24 cent netto. Dus nog geen cent per kilometer, maar ik heb ook airconditioning, dus beetje eigen schuld, maar ik kan echt niet tegen hitte vanwege een medisch probleem (leukemie). Ga ik verder niet over hebben, maar mijn vader zei dat het nog netjes was als je een 22.000 BTU airco hebt en die houdt het binnen op 18 graden als het buiten 35 graden is. Airco kost 70 cent per uur.
Omdat ik zuinig ben met gas kan ik het toch af met een maandbedrag van 90 euro voor gas en licht. Water verbruik is ook netjes met 12 euro.
Dus die Toyota Prius van mijn werk en van mijn bedrijf gebruik ik alleen voor mijn werk en voor de rest mijn scooter want alles is in de stad.
en ja, ik geef zeker weten om het milieu. De Toyota Prius heb ik gemoidificeert en een grotere accu gemonteerd (Li-Po) en kan ik op accu alleen 12 kilometer rijden zonder dat de benzinemotor aanslaat om verder te rijden. Ik haal 1 op 35 en ik rij doorgaans 135-140 km/h op snelweg, doe dit eens na.
Dus waar een wil is zal een weg zijn.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren