De lichte helft van het jaar
Vanavond is niet de beste avond voor feestjes, want als jij om 2 uur net lekker de smaak te pakken hebt is het stiekem ineens 3 uur en word je naar de uitgang gedirigeerd. Of dat gebeurt een uur later, maar de nacht duurt hoe dan ook een uur korter.
Als de heenreis
Voor logeerpartijtjes is vanavond ook niet top. Of het moet niet uitmaken of je morgen een uur later met de dag begint. Die hardloopafspraak van mij op zondagmorgen om 9:00 is volgens mijn biologische klok dus al om 8 uur…ai!
Want ja, de zomertijd gaat weer in! Dat uurtje korter slapen heb ik daar absoluut voor over. Persoonlijk vind ik dit de goede helft van het jaar. Dit halfjaar is als de glazende kant van de medaille, de heenreis van een vakantie en de witte pasta uit de Duo Penotti (ook persoonlijk).
Zonde van al dat licht
Als we niet aan zomertijd deden, zou het eind juni al rond half vier ‘s nachts licht worden. Beetje zonde van al dat licht als 90% van de mensen dan nog zeker 3 uur ligt te slapen. Dat vond de Londense aannemer William Willet ook en daarom introduceerde hij de zomertijd in 1907.
IJsland ligt dwars
Eerst vonden mensen dat zoals bij veel goede ideeën natuurlijk belachelijk, maar tijdens de eerste Wereldoorlog werd het toch ingevoerd om energie te besparen. Later stopten ze er weer mee, maar vooral door de oliecrisis van 1973 voerden steeds meer landen het weer in om energie te sparen.
Alle EU-landen en ook de andere Europese landen starten op hetzelfde moment met de zomertijd, maar ga je naar IJsland dan kom je letterlijk en figuurlijk in de winter terecht want zij doen er niet aan. Hoe landen buiten Europa met zomertijd omgaan, zie je in een opsomming op Wikipedia.
Als welke helft (als in de knapperige (en lekkerdere) bovenkant van een tompouce) is deze zomerse helft van het jaar volgens jou?



















10 reacties
Ik vind het je reinste onzin, maar kan er moeilijk als enige niet aan mee doen.
Laat ik nou net vanavond, sinds heeeel lang, een feestje hebben.
İk vind juist het puddinggedeelte van een tompouce het lekkerst.
Hallo,
Eerste berichtje van mij.
Ben doctoraal biochemicus en dit is verklaarbaar :-)
Laat ik hopen een aangename aanwezigheid te zijn :-)
Misschien vrouwenblad, maar als man kan ik beter overweg
met vrouwen in het algemeen dan met mijn mede testosteronbommen. Ik heb die stof te werinig.
Zomertijd is een pseudo want wintertijd is de 'correcte' tijd, maar omdat we op 45 graden breedtegraad zitten en de as 21,5 graden wentelt is het verschil in de winter 45-21,5=23,5 graden en hiermee de hoek van de zon in de winter. Als er niet aan de klok geschroeft zou worden zou het echt heel vroeg licht worden eind juni.
Het is ook gedaan om depressies te verminderen omdat mensen aan de pseudo klok wennen en weet je wat ik eens heb gedaan?
Op 21 juni van Oss naar Delfzijl gereden en ik reed om 3 uur 55 pal richting noorden en dan zie je de verschijnselen al van de midzomerzon boven de poolas 21,5 graden.
Veel foto's genomen van dit tafereel.
Of het onzin is die zomertijd weet ik niet, maar zelf ondervind ik er geen problemen mee, ik zeg gewoon dat het nu net over twaalven is en als je met die denkwijze gaat slapen wen je er eerder aan dan als jij je verzet ;-)
""""Laat ik nou net vanavond, sinds heeeel lang, een feestje hebben.
Gewoon van genieten en je horloge alvast een urrtje vooruit zetten en heb plezier :-)
Ik heb er absoluut geen problemen mee. Ik vind het de bovenste helft van de tompouce!
Het is ook goed voor de zeurders onder ons, kunnen ze lekker nog ergens over zeuren...
@ exuimtum, bij je profiel staat vrouw?
Klopt, dit is een fout.
Goed opgemerkt en dankje :-)
En gezellig feestje gehad?
Is aan moderator gevraagt om dit te veranderen naar man want ik heb toch echt geen borsten en ik ben de zoon van en niet de dochter van, ehh
Slordig van mezelf, ik moet dit over het hoofd hebben gezien bij de aanmelding.
Maakt me zelf niet zo veel uit, maar met (kleine) kinderen is het even schakelen.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren