Bijna-moeders bedelven onder cadeaus
Baby showers: ik hoorde er voor het eerst van toen ik 10 jaar terug in Amerika zat. Cadeautjes geven vóórdat een baby is geboren, dat doe je toch als je op kraamvisite gaat?? Toen vond ik het raar, maar inmiddels zijn baby showers ook in Nederland normaal.
In de watten
Nu vind ik het zelfs logisch om de toekomstig-moeder vóór haar kind er is cadeautjes te geven die ze als de baby er is direct kan gebruiken. Hoeft ze zelf wat minder te kopen, wel zo slim.
Ook voor collega’s die met zwangerschapsverlof gaan zijn baby showers leuk om op één van hun laatste dagen te organiseren. Zo heb je een afscheidsfeestje voor de collega waarbij je haar meteen in de watten legt.
Raad de reep
Maar wat doe je met zo’n shower? Vooral in de VS schijnt het normaal te zijn zwangerschap-achtige spelletjes te doen. Zoals babytriviant (‘na hoeveel maanden slaapt een baby meestal door?’), de omvang van de zwangere buik raden en een geblinddoekt-luiers-omdoen-race (bij een pop).
Een ander spelletje is om in luiers elk een andere chocoladereep (Mars, Snickers, Balisto) te smelten en om dan te raden wat dat gesmolten goedje is… Maar dat kun je natuurlijk ook laten. Een baby shower is ook heel goed zónder spelletjes en rond een lunch/ high tea/ borrel te organiseren.
Wat geef je?
Dit doet me denken aan Miranda in Sex and the City: zij wil tijdens haar baby shower (die Charlotte voor haar wil organiseren) absoluut geen spelletjes en schattig ooievaarspul, maar een volwassen lunch. Mét fried chicken, want ”It’s my party, so I’ll fry if I want to” aldus Miranda
En wat geef je je collega/ vriendin / andere zwangere dan tijdens zo’n shower? Wat je ook bij kraamvisite geeft, dus rompers, kleertjes (niet alleen in de kleinste maten is handig), knisperboekjes, voorleesboeken, knuffels en crème voor de baby en ook de moeder (bijvoorbeeld tegen zwangerschapsstriae).
Baby shower # zoveel…
Of een bestekset, een setje waarmee met inkt of gips een voetafdruk van de baby gemaakt kan worden, een luiertaart of anijssnoepjes. Anijs schijnt de borstvoeding namelijk te stimuleren en veel zwangere of net bevallen vrouwen zouden veel trek hebben in anijs. Vandaar ook het beschuit met muisjes.
Wat ik me wel afvraag: is zo’n baby shower ook nog leuk bij collega nummer 14 die met zwangerschapsverlof gaat? Misschien ga je uit verveling dan toch een keer dat ‘raad de reep’-spel doen



















14 reacties
Ik doe er niet aan mee. Onzin.
Haha, ik weet precies waar Nicole de inspiratie vandaan heeft voor deze blog :))) Mijn verzuchting: "Oh, ik ben straks nummer zoveel met verlof, jullie hoeven echt niet..."
Maar die 'raad de reep' hoeft van mij ook zeker niet ;) Grappig gevonden, maar iew! Bovendien, geef mij die Balisto maar, dan eet ik 'm wel op, jum. (Of die snickers, of een Bounty puur of...)
"Ook voor collega’s die met zwangerschapsverlof gaan zijn baby showers leuk om op één van hun laatste dagen te organiseren. Zo heb je een afscheidsfeestje voor de collega waarbij je haar meteen in de watten legt."
Heel leuk ook wanneer je collega's voor jou niks organiseren, zelfs geen 'fijn verlof' wensen, terwijl er idd voor de collega die er al jaren werkt, een babyshower georganiseerd wordt. Bah. Ben na mijn verlof niet terug gekeerd ;-)
Ik doe er niet aan mee.
Dit soort dingen vind ik heel tricky... het hoeft namelijk niet altijd goed af te lopen. Zit je daar als jonge ouders met al die spullen. Soms geef ik wel iets kleins voordat iemand met verlof gaat, maar dat gedoe eromheen niet.
Daarbij krijg je als zwangere straks al die mensen een paar weken later weer allemaal op kraamvisite.
Wat een overdreven gedoe
ergens wel handig hoor....om te voorkomen dat je heel veel nutteloze dingen krijgt (knuffels bijv.) zou ik best wel binnenkort al een aantal dingen willen krijgen die ik gelijk kan gebruiken...
maar ja, dan denk ik ook wel erg praktisch...
lijkt me zeker ook wel leuk nog een laatste feestje als bijna-mama en bijna-papa.....
Wij doen het al jaren bij de eerste zwangerschap van vriendinnen! Het is erg gezellig...iedereen neemt iets lekkers mee en iets kleins voor de aankomende baby! Wel doen wij dit erg kort voor de geboorte omdat het dan het "veiligst" is (gelukkig hebben we nog nooit meegemaakt dat het fout ging!). Het is inderdaad een gebruik wat ik "mee nam" vanuit Amerika! Iedereen vindt het superleuk, maar na de eerste paar was de verrassing er wel een beetje af! Desondanks is het niet minder gezellig :)!!!
Tuttenbollerig vind ik het. Maar goed... het is wellicht moeilijk oordelen als je zelf niet zwanger bent of bent geweest?
Echt niet leuk, hopelijk houdt deze onzin z.s.m. op.
Gelukkig heb ik geen zwangere collega's. Werken kost een hoop geld op deze manier: zwangere collega's, net bevallen collega's, collega's, die gaan verhuizen, enz.
@ Sheila: Jullie maken het ons ook wel moeilijk hoor. Jij woensdag, Muur donderdag, Tamira ook binnenkort, Annerieke net terug.. :)
Pfff, ik werk op een basisschool, dat worden wel heel veel babyshowers. Niet elk gebruik uit de VS hoeft overgenomen te worden.
Wij wonen in Amerika en voor de jongste heb ik een babyshower gehad. Werd door een groep vriendinnen georganiseerd en van te voren vroegen ze wat ik graag wilde hebben, wat ik al had, welke maat enz enz enz.
Was een heerlijke avond. De spelletjes die we deden waren gewoon gezellig, geen achterlijke dingen of ongein die alleen leuk is als je compleet seniel bent.
Wat ik wel jammer vond was dat niemand op bezoek durfde te komen de eerste 2 weken. M'n vriendinnen hadden wel onderling een heel schema gemaakt wie op welke dag ons eten kwam brengen maar als ze dan langskwamen waren ze binnen 10 minuten weer weg.
"Pff, ik werk op een basisschool, dat worden wel heel veel babyshowers."
Hoezo dat dan? Die kinderen leer je toch pas kennen als ze naar school gaan. De babyshowers zijn al ruim 4 jaar eerder.. Of ben je met alle moeders bevriend?
Ossiepossie nee, op de meeste basisscholen werken voornamelijk vrouwen, veel in deeltijd. Elk jaar zijn er wel een aantal leerkrachten zwanger.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren