week 17 | 01.05.10 | 14:42 | Angel 2 |Angels |Eten & drinken |Kinderen |Recepten | Door VivaAngels

Wat eten we vandaag?

Toen ik nog thuis woonde leek het me heerlijk om iedere dag zelf te kunnen bepalen wat er gekookt werd. Nu ik iedere dag mag bepalen wat er gekookt wordt, lijkt het me heerlijk als ik dat niet meer zou hoeven doen. Het leven is een paradox.

Vaak heb ik weet ik het echt niet meer. Dan sta ik daar in de koelkast te staren en terwijl mijn ecologische voetdruk groter en groter wordt, heb ik geen idee wat ik met de inhoud moet maken.

Succesnummers
Natuurlijk heb ik ook een paar succesnummers; creamy masala chicken, verse pasta van de AH met een gebakken teen knoflook, spinazie en zalm uit blik en Chili con carne. Maar goed, dat betekent dan op donderdag dat ik door m’n recepten heen ben.

Vandaag eten we bloemkool
M’n moeder, die had het makkelijk. Die bedacht:”vandaag eten we bloemkool” daar werd dan een karbonade bij gebakken en een paar aardappels gekookt, klaar! Maar dat is juist de reden dat ik vroeger zo graag wilde koken. Om eindelijk van dat saaie eten af te zijn.

Of toch gewoon lekker iets Japans?
En er is tegenwoordig zo ontzettend veel. Eten we vanavond Engels, Frans, Spaans, Chinees, Italiaans, Marokkaans, Thais, of toch gewoon lekker iets Japans? Laatst hoorde ik een paar blagen in de AH tegen hun moeder zeggen:”Hé bah, alweeeeeer sushi.” Die kinderen moeten Wouter en Anne-fleur hebben geheten. Kan niet anders.

Er is hoop. Er zijn nog veel meer mensen die iedere avond eten. En die mensen hebben ook allemaal iets uitgekozen. Als zij dat kunnen, kan ik het ook.

En anders eten we toch gewoon hetzelfde. Hoef ik niet meer te kiezen.

CC Foto; Avlxyzdot