Het leven van buurman K.
Ik heb dus aan de ene kant die buurman die gebakkies meebrengt en graag een vaste relatie wil. En aan de andere kant heb ik een buurman die geen leven heeft. De uitdrukking “zoek een leven” vind ik altijd een beetje naar, want probeer maar eens te zoeken naar leven. En bovendien voel je je, als iemand naar je roept dat je een leven moet zoeken, altijd een beetje treurig en eenzaam.
En ik kan het weten want toen ik een tijdje als hobby theezakjes sparen had (en daar niet eens kaarten van maakte ofzo), keken mensen mij ook wel eens een beetje weemoedig aan. Met zo’n blik die zei: “Meisje, zoek een leven.”
Of nou eigenlijk, het geen leven van buurman K.
Maar buurman K. heeft geen leven. Hij lijkt het wel prima te vinden, want hij onderneemt weinig stappen om op zoek te gaan naar een leven. Hij zou bijvoorbeeld aardig kunnen zijn tegen zijn buurtgenoten.
(Even tussen jou en mij. Ik hou er echt niet van om zo over iemand te spreken, ik bedoel, hij heeft heus wel een leven. Maar om even kracht te zetten achter mijn ‘hekel hebben aan buurman K.’ moet ik gewoon zeggen dat hij geen leven heeft.)
Het enige sprankeltje in het ‘leven’ van buurman K. is zijn auto. De man is obsessief over zijn auto. En zo heel erg mooi is die niet eens. Het is eigenlijk maar een koektrommeltje.
Een koektrommeltje met een fietsverleden. Buurman K. herhaalt tot in den treure zijn verhaal “Op een dag lag er ineens een fiets op de motorkap!” En dan roept hij, met zijn vuist schuddend in de lucht dat hij “toen heel veel schade aan zijn auto had!”
Hij valt ook iedereen lastig met dit verhaal. Zelfs om vier uur ‘s nachts kan hij zich niet inhouden. Mijn vader was een weekendje in Amsterdam met vrienden. Ze logeerden in ons huis en hadden fietsen geleend. Toen ze om vier uur ‘s nachts terugkwamen uit de stad en de fietsen netjes aan elkaar bij een boom wilde zetten, kwam buurman K. in zijn regenjasje naar buiten om het verhaal van de fiets op zijn motorkap te vertellen.
Extra fietssloten
Nu neemt hij graag het zekere voor het onzekere. Voor het geval dat er een fiets te dicht bij zijn autootje staat (en de kans bestaat dat de fiets omvalt), komt buurman K. met al zijn extra fietsloten, tilt de fiets op naar een betere plek en zet hem daar vast. Met zijn sloten.
Vorige week was mijn fiets aan de beurt. Ik had hem aan een paaltje twee meter van zijn auto vandaan vastgezet en was nietsvermoedend naar binnen gegaan. Mijn fiets kon immers niet omvallen omdat hij al vaststond aan een paal. Buurman K. zag het allemaal en vond dat het niet veilig was.
Toen ik terugkwam stond mijn fiets met zijn extra sloten vast aan de paal. Technisch gezien was mijn fiets dus gestolen.
Na een ruzie met buurman K. waarin ik hem dwong mijn fiets los te maken en hij mij dwong mijn fiets verderop te zitten, is mijn woede nog steeds niet bekoeld. Ik wacht nog iedere dag op het moment dat hij naar buiten stapt en ik voor zijn neus, met wapperende haren en een leren catsuit aan (want dat zou mij stoer kunnen maken), mijn fiets op zijn motorkap kan gooien.
Ik durf dat natuurlijk niet, dus als jullie mij excuseren, ga ik nu weer verder mijn theezakjes op kleur te sorteren. Doei.



















19 reacties
vouw je je theezakjes niet dan?
Je kan een theezakje op zijn motorkap gooien, dan krijg je tenminste geen schade en dus geen toestanden met geld en verzekering en zo. Neem dan wel een theezakje dat je al dubbel hebt :). Oh, en bij voorkeur een gebruikte, dat spat zo mooi en dan is het niet jammer van de gemiste kop thee.
p.s. bedoel je niet meewarig ipv weemoedig?
je kan nog zoveel meer doen met theezakjes, mooie lijsten inrichten daar al eens aan gehad?
Kortom, de eerste keer lijkt het je nog tamelijk erg dat iemand ooit een fiets op zijn motorkap gooide, maar na verloop van tijd ga je je afvragen waarom het niet op zijn minst elke week een keer gebeurt.
Is dat niet een beetje een waarde-oordeel? JIJ vindt dat hij geen leven heeft.. en waarom geen rekening houden met zijn auto en je fiets een metertje verderop zetten? Jij vindt dat hij geen leven heeft dus hoef je ook geen rekening met hem te houden?
Nisp, dus jij vind werkelijk een fiets die 2 meter van de auto af staat vastgebonden aan een paal niet ver genoeg? En die man die hem verplaatst (blijf met je handen van andermans spullen af!) en er dan zijn eigen sloten om doet, zodat de fiets niet meer door de eigenaar gebruikt kan worden? En dan moet blogger rekeningen houden met de buurman??? Ikke nie snappen nie...
Ha ha LaurentB :-D'
Wat een vervelend persoon lijkt me dat, ik zou toch echt de neiging krijgen om een mooie fiets op zijn motorkap te verven. Met een dikke grijns smiley erbij!
Wat nou als buurman K. dit leest?
@ MEFunny: Nee, dat vind ik zonde ;)
@ Ardberg Nooit aan gedacht dat te doen, maar goeie tip!
@ LaurentB Ja precies!
@ Nisp Eigenlijk geeft Miepjemiep al een goed antwoord :) Ik zet mijn fiets altijd in de daarvoor bestemde rekken of zet hem aan een paal vast zodat hij niet om kan vallen. Dat hij geen leven heeft is natuurlijk onzin (ik vind dat zelf een rotopmerking) maar dat maak ik in het stukje ook al wel duidelijk geloof ik.
@ Minny Tja, daar heb ik dan weer net het lef niet voor!
@ peultjes Dat doet ie niet, geloof me :)
Ik vind het wel iets hebben zo'n buurman. Met zoveel overgave zijn auto verdedigen. Lastig om daar last van te hebben als je dat hebt en in amsterdam woont. Op vlieland lekker achteraf valt zijn gekte vast niet op.
Nisp dat vindt ze helemaal niet en om jou reactie te voorkomen heeft ze er nog speciaal dit neergezet:
(Even tussen jou en mij. Ik hou er echt niet van om zo over iemand te spreken, ik bedoel, hij heeft heus wel een leven. Maar om even kracht te zetten achter mijn ‘hekel hebben aan buurman K.’ moet ik gewoon zeggen dat hij geen leven heeft.)
Maaar het mocht niet baten ;-)
Ik heb een buurman die ook obsessief met zijn auto bezig is. Is echt te sneu voor woorden.. Helaas kan ik geen manier bedenken waardoor dit zou kunnen stoppen :S
Hij heeft dus wel een leven.. hij 'pikt' jouw fiets om hem ergens anders weer op slot te zetten.. mwah, het hele verhaal is wat ongeloofwaardig omdat je al zegt dat je er dingen bijverzint.
Misschien ben jij wel de lastige buurvrouw.. maar goed, jij hebt altijd je theezakjes nog..
whahaha ik ken ook zo'n man.. en die heeft idd geel leven. Maar hij werkt wel.
Haha, Nisp, je slaat de spijker op z'n kop!
Hij heeft vast last van OCPD.
Jemig NISP, tuurlijk is dat een waardeoordeel. Niemand heeft toch letterlijk geen leven? En we maken allemaal dagelijks waardeoordelen, ik geloof niet in mensen die zeggen dat nooit te doen. Dat is onze manier van bepalen wat oke is en wat niet. Gewoon een manier van overleven. Wat mij betreft jammer van dat stukje tussen haakjes, een mens hoeft toch niet altijd ubercorrect te zijn? Zeker niet als er zo'n dikke vette knipoog aan vastzit.
Weet je wat ik zou doen als ik jou was Robin? Gewoon even bellen met Pipi Langkous. Die kan een paard optillen, dus moet die fiets van jou ook wel lukken.
Nisp zorgt er altijd voor dat háár fiets minimaal 5 meter van de dichtsbijzijnde auto staat.. Uhuh!
Volgens mij heeft nisp gewoon dr dag niet.
Hmm zei ik nou dr dag? Misschien bedoel ik dr leven..
x-D
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren