Nederlandse seks
Nederlandse films kennen aardig wat bloot-momenten. In Viva 26 hebben ze deze ‘Hollandse glorie’ eens even goed onder de loep genomen. Eigenlijk zit in bijna elke Nederlandse film wel een bloot- of seksscene gepropt.
Neem nou ‘Komt een vrouw bij de dokter’, waarin naakt door het gras wordt gehuppeld en waarin ook aardig wat liefde wordt bedreven. Barry Atsma vertelt in Viva hoe hij denkt over deze blote beelden. In ieder geval wil hij niet dat zijn kinderen later hun seksende vader op dvd kunnen zien. En dan bedoelt hij niet een scène als in ‘Komt een vrouw bij de dokter’, maar een scène waar ook echt de penetratie wordt gefilmd. Sja, dat zou ik ook niet van m’n vader willen zien nee…
Sommige acteurs en actrices zijn al meerdere malen bloot gegaan in een film. Zo heeft Waldemar Torenstra zich al letterlijk bloot gegeven in ‘Zomerhitte’, ‘Bride flight’ en ‘De gelukkige huisvrouw’, wat ook helemaal niet vervelend is trouwens.
Maar er zijn nog veel meer films met blootscènes:
- ‘Turks fruit’
- ‘Oesters van Nam Kee’
- ‘Spetters’
- ‘De vierde man’
- ‘Zwartboek’
- ‘Keetje tippel’
- ‘Frank & Eva’
- ‘De onfatsoenlijke vrouw’
- ‘Flodder’
- ‘De gulle minnaar’
- ‘Wat zien ik’
- ‘Brandende liefde’
- ’06′
- ‘Ik ook van jou’
- ‘Volle maan’
- ‘Sextet’
- ‘Soldaat van Oranje’
Wat vind jij de meest zinderende, meest opwindende, kortom de meest sexy blootscène in een Nederlandse film? Of sla je die scènes liever allemaal over?
Beeld: Foto uit trailer ‘Ik ook van jou’


















7 reacties
Mwah ik vind de seks in Nederlandse films niet zo sexy.
Ik kijk ook niet vaak naar Nederlandse films, maar als ik al een seksscene zie, dan vind ik het teveel van-de-koude-grond om opwindend te zijn.
Vind de meeste nederlandse seksscenes zo verschrikkelijk plat. Het lijkt wel alsof men als doel heeft alles zo pontificaal mogelijk in beeld te brengen. Romantiek en mooie verleidingsscenes zijn ver te zoeken. Daarvoor zijn seksscenes in Nederlandse films voor mij ook niet sexy.
Moniqe van der Ven en Rutger Hauer in Turks Fruit.
Maar dat is nog niets vergeleken met Valerie Kaprisky en Richard Gere in Breathless. Dat zag er echt steaming hot uit.
Nederlandse filmmakers zijn als de dood dat de seksscènes er te romantisch en te preuts Amerikaans uitzien.
Dus doen zij lekkere eigenwijze seksuele seks seks.
Zo van: wij zijn cultureel. Europa! Nederland zelfs!
Dus doen wij niet aan Disneyseks.
Johan Nijenhuis omschreef het eens mooi: Nederlandse seksscenes zijn meestal twee bonkende witte billen in beeld...:)
Nederlandse seksscenes zijn zelden echt hot.Ze hebben een veelte hoog "oh ja het is een NL film dus we doen er hoe dan ook een seksscene in"-gehalte.
Stukjes uit 'Turks Fruit' laten zien aan Canadese vrienden, ze waren geshockt. Hier in noord amerika zie je echt niet van dat soort sexscenes. Ik vind het ook veel te ver gaan, vooral omdat ik het helemaal niet meer gewend ben. Waarom is het eigenlijk zo dat nederlandse films altijd van die ordinaire sexscenes in hun films moeten? (frustratie?)
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren