Boekrecensie: Als je de stad binnenrijdt
Dat Viva.nl een kweekvijver is voor talent, wisten we natuurlijk al een beetje. Robin een roman, Elvan een handboek. Maar de romanprimeur is voor onze eigen ex-blogger Rob.
Onze Rob
Voor die bezoekers die hier nog niet zo lang rondlopen: van mei 2007 tot mei 2008 schreef Rob Waumans blogs voor Viva. Die je gewoon terug kunt lezen, mocht je het gemist hebben. En zoals dat gaat met talent, en zeker met het talent van Rob, word je dan uiteindelijk ontdekt door redacteuren van uitgeverijen die kopjes koffie met je willen drinken.
Ik weet niet precies hoe dat met Rob is gegaan, maar ik vermoed zo. En nu is zijn debuutroman er: Als je de stad binnenrijdt.
Een andere Gert Verhulst
Het verhaal gaat over Gert Verhulst. Hij is parkeerwachter in Amsterdam, en neemt zijn taak serieus. Zeer serieus. Zijn moeder is overleden, zijn broer kijkt niet naar hem om. Eigenlijk heeft hij alleen zijn oom Don nog, met wie hij zo graag op Texel wil gaan wonen. Gert heeft weinig controle over zijn eigen leven. Het enige waar hij wel zijn invloed op kan uitoefenen, zijn de bonnen die hij uitschrijft. De mensen die hem tegenwerken kan hij alleen op die manier raken.
Kom maar niet naast me zitten
Gert is tragisch, en eerlijk gezegd ook een ontzettend vervelend mannetje. Het is zo iemand waarvan je hoopt dat hij niet tegenover je komt te zitten in de trein. Zo iemand waarvan je hoopt dat je op verjaardagsfeestjes niet naast je komt te zitten. Dit klinkt hard, maar hieruit blijkt wel de kracht van Rob zijn schrijven: een personage scheppen waar mensen van gaan houden is een stuk makkelijker dan een personage scheppen waar je ongemerkt steeds meer een hekel aan krijgt. En om een boek dan óók nog eens boeiend te houden, is helemaal knap. Normaal ben ik na twintig pagina’s al helemaal klaar met irritante mannetjes.
De Gerten van deze wereld
En zo slinger je de hele tijd een beetje een en weer tussen afkeer en medelijden. En nadat je het boek hebt dichtgeslagen, raak je Gert Verhulst niet meer kwijt. Je ziet hem overal. Op straat, in de tram, in de supermarkt, in de rij voor de vleeswaren. Overal zijn Gerten, en waar je ze vroeger niet opmerkte, doe je dat door Rob ineens wel. En krijg je toch een beetje sympathie voor de Gerten van deze wereld.
Knap gedaan, Rob. Viva.nl is trots op zo’n getalenteerde ex-blogger.
Als je de stad binnenrijdt is uitgegeven door Uitgeverij Contact.
Wil je weten hoe het nu gaat met Rob, kijk dan op http://www.robwaumans.com/category/blog/



















2 reacties
Aparte naam voor een hoofdpersoon...heeft hij ook een hond Samson?
ps. 4e regel, wordt ik??
4e regel van alinea Onze Rob bedoel ik dan
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren