Eetbare porno
Druipende gardes, gebronsde stukken vlees en stijve toefjes. Ik ben verslaafd. Aan eten. Nou ja, aan het bekijken van eten. Ik heb visuele obesitas. Zodra er een pan in beeld komt moet ik gewoon kijken. Het is eetbare porno, de hele dag door.
Speklapjes bij het ontbijt
Het begint al om negen uur ’s ochtends. Terwijl ik met lange tanden op een broodkorst kauw kijk ik ademloos toe hoe een blinkend mes een zalm fileert. Sissend belanden de roze stukken in een gloeiende pan. Een grote donkere man met een stralende glimlach van oor tot oor komt in beeld. Hij slaat een geruite theedoek over zijn gebloemde schouder en zet zijn handen in zijn zij: “Ten minutes to go!”. Als iedereen elke ochtend even tien minuten naar Ainsley zou kijken, had niemand ooit last van een ochtendhumeur. Als ‘Ready steady cook’ op net5 is afgelopen zap ik naar rtl4 voor ‘Ik kom bij je eten’. Handenwrijvend zie ik hoe de speklapjes op de barbecue gaan.
Er is op ieder moment van de dag wel ergens een kookprogramma. Ik blijf maar heen en weer zappen. Van ‘Wie is de chef?’ naar ‘Masterchef’ naar ‘DC Cupcakes’, en soms kom ik nog ergens Jamie Oliver, Gordon fucking Ramsay of een kokende Belg tegen. Het houdt niet op.
Oozing, luscious en devine
Mijn favoriet is Nigella, om half vijf. Zij gebruikt woorden als oozing, luscious en devine, allemaal in één zin. Ze gebruikt ingrediënten als suiker, boter, honing, chocola en slagroom, allemaal in één gerecht. Terwijl alles pruttelt en borrelt strooit zij rozenblaadjes op de tafel en borstelt ze haar haren. Achteraf eet ze alle leftovers op in bed, met haar handen.
Een culinair hoogstandje
Nu zou je denken dat ik heel goed kan koken. Ik heb tientallen experts aan het werk gezien, vele uren per week. Maar als ik eerlijk ben heb ik geen idee wat ze allemaal aan het doen zijn. Ik heb alleen maar oog voor die glimmende aardbei op dat taartje en die sappige kippenbout in de oven. Ik word er gewoon rustig van. En een beetje hongerig. Dan pak ik een zak bugles en tube smeerkaas uit de kast. Ook een culinair hoogstandje. Delicious.
Foto: gettyimages.com


















2 reacties
Haha, Danielle, nog steeds druk aan de scriptie begrijp ik? ;-)
Op dit moment is het afwachten en heel hard duimen... :)
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen: Inloggen of registreren