week 44 | 31.10.11 | 10:22 | Brenda |redactie |Reizen |Sport | Door BrendaNo

Skihysterie

‘Het is ge-wel-dig!’, ‘Als je één keer geweest bent, wil je nooit meer iets anders’ en ‘Ik ken níííemand die het niet leuk vindt, moet je echt een keer doen.’ Dat bepaal ik nog altijd zelf wel. Jeuk krijg ik van al die skihysterie.

Geheime wensen
Mijn jaloezie uit zich in een allergie voor hoge bergen en sneeuw. Ik kan het niet uitstaan dat er zoiets onvergetelijks en verslavends bestaat, wat ik als enige persoon op de hele wereld (zo voelt het) nog niet heb ervaren. Mijn jeuk slaat om in nieuwsgierige kriebels.
Net als die oude pop die kon plassen. Iets wat ik zogenaamd verschrikkelijk dom vond, maar stiekem wel op mijn verlanglijstje krabbelde.

Wintersport
Nu staat wintersport op mijn streng bewaakte to do list. En alsof zij mij daarboven hebben gehoord, heb ik een man aan de haak die vanaf zijn geboorte al op latten van de zwarte piste kruipt. En natuurlijk ga ik niet moeilijk doen over de jaarlijkse skivakantie met zijn familie, dat zou toch kinderachtig zijn…

Beginner
Maar wat nou als ik de enige persoon op deze aardbol ben die niet van wintersport houdt? Wat als ik niet eens overeind kan blijven in de witte vlokken? Laat staan naar beneden glijden van een berg.
Om te voorkomen dat iedereen de hele vakantie op mij staat te wachten en dat ik te veel (op)val, zal ik toch echt een paar lessen moeten nemen.

Maar wil ik een stoere snowboard chick zijn, of waag ik mij liever aan twee latten die ik over 10 jaar nog eens onder kan binden? Waarschijnlijk worden het de ski’s, want zo cool zal deze beginner niet zijn op een snowboard.

Wat zal ik trots zijn op mijn eerste pizzapunt, net als vroeger op het eerste plasje van mijn pop. Zal ik straks besmet zijn met het virus en jullie jeuk bezorgen met mijn kreet: ‘Volgend jaar zeker weer’?

© Foto: iStockphotodot