Tijdens deze donkere januaridagen kun je wel wat extra warmte gebruiken. Daarom duiken we de oven in voor het recept van de week: Buffalo drumsticks.
8 kipdrumsticks • 8 teentjes knoflook, fijngehakt • 3 el tabasco • 3 el Mexicaanse hete saus, bijvoorbeeld cholula of tapatio • 125 ml kippenbouillon • 100 g boter, gesmolten • 1 el maïzena (alleen nodig voor de slowcooker) • snijbiet of spinazie
Met de slowcooker: doe de kipdrumsticks in de slowcooker. Meng de resterende ingrediënten in een kom en schenk ook in de slowcooker. Laat 6 uur op de lage stand garen tot de kip klaar is. Serveer met gewokte snijbiet of spinazie.
In de oven: meng alle ingrediënten behalve de kipdrumsticks in een grote aardewerken kom (of grote hersluitbare diepvrieszak). Doe de kip erbij, dek af (of sluit de zak) en zet minstens 4 uur, liever nog een hele nacht, in de koelkast om te marineren. Verwarm de oven voor tot 160 °C. Leg de kip in een diepe braadslee, klop de marinade op tot alles weer goed gemengd is en schenk erbij. Bak de kip ongeveer 45 minuten in de oven tot hij gaar is. Keer de kip halverwege de garingstijd om. Serveer met gewokte snijbiet of spinazie.
In VIVA 2 vind je ook de recepten voor Pompoen-linzensoep en Buikspek in karamelsaus. Je kunt het blad online bestellen.



Delen