Tien Nederlandse influencers doen mee met de campagne BODYPOSITIVE van het kledingmerk Junarose. Hiermee hopen ze dat vrouwen ongeacht hun kledingmaat hun lichaam leren mooi te vinden.
‘Ik stopte met het zorgen maken om mijn vetrollen, cellulitis of striae’, schrijft model en blogger Saskia op haar Instagrampagina TheCurvyChapter. Saskia is één van de vrouwen die voor de campagne op de foto ging met een #bodypositivity shirt aan. ‘Aan het einde van de dag zijn we allemaal mooie vrouwen, het maakt niet uit welke kledingmaat we hebben,’ besluit ze haar bericht.
Lelijk, vies
Ook curvy supermodel Joann van den Herik doet mee aan de campagne. Op Instagram schrijft Joann: ‘Lelijk, vies, ik gebruikte allerlei negatieve woorden om te beschrijven hoe ik dacht over mijn lichaam. Het maakt me verdrietig dat ik zo negatief dacht over mijn lichaam, maar wat mij nog meer verdrietig maakt is dat de maatschappij ervoor zorgt dat meisjes ook zo over hun lichaam denken.’
Volgens Joann was het een lang proces om zich comfortabel in haar eigen lichaam te voelen. ‘Het is lastig om anders te leren denken. Maar iedereen kan het. Laat de meningen van anderen je niet naar beneden halen. Mannen en vrouwen ‘SLAY in every size’. Zie de schoonheid in jezelf en maak je geen zorgen om wat anderen denken.’
Van anorexia naar boulimia naar body positivity
In 2018 is het thema rondom body positivity naar ongekende hoogte gestegen. Laatst kon je in VIVA al het interview met Megan Jayne Crabbe (24) lezen. Zij had van jongs af aan een hekel aan haar lichaam. Ze ging van anorexia naar boulimia, tot ze body positivity ontdekte. Een eyeopener die haar leven voorgoed heeft veranderd. Haar boek is een groot succes. Benieuwd naar het interview? Dat kun je hier lezen.
Op de hoogte blijven van onze leukste artikelen en winacties? Schrijf je in voor de VIVA-nieuwsbrief.




Delen