Dat de winkels dicht zijn, is natuurlijk vervelend. Niet alleen voor ons als consument, vooral ook voor de winkeliers zelf. Maar ook wij hebben wat te klagen nodig en sommige dingen van niet-essentiële (officieel dan, hè, officieus behoorlijk essentieel) missen we. Daarom: 5x dít missen we van niet-essentiële winkels tijdens de lockdown.
Natuurlijk kun je alles in principe online bestellen, maar gewoon naar die winkel toe op een troosteloze, regenachtige zaterdagmiddag – dat is wat we eigenlijk het allermeeste missen.
- Met stipt op nummer 1: waxinelichtjes. Die krengen zijn overal uitverkocht, of je betaalt een godsvermogen omdat je een duur merk moet nemen. We willen gewoon de zes uur brandende zak met honderd lichtjes van de Action. En ja, dit is heel essentieel ten tijde van een lockdown en avondklok; je wilt het in huis toch gezellig maken.
- De sale-aankopen bij de Bijenkorf die je toch niet ging dragen en stiekem nog steeds gillend duur waren, maar die je wél met 70% korting hebt gescoord. En laten we eerlijk zijn: dat is toch een beetje geluk dat van ons is afgepakt.
- Sokken, onderbroeken en basic hempjes. Natuurlijk zijn er webshops genoeg waar je kleding kunt bestellen, maar hallo: de varianten van de Zeeman zijn wel goedkoper en wat in de winkel ligt komt niet overeen met wat er online wordt verkocht.
- Make-up. Ook hiervoor geldt dat het wel online kán, maar de goede kleur foundation of concealer bestellen als je ‘m nog nooit gebruikt hebt, is toch een beetje tricky. Voor je het weet ga je niet alleen met een mega uitgroei en lokken tot voorbij je oksel, maar ook nog eens oranje door het leven. En dat willen we natuurlijk niet. #ijdeltuit
Uiteraard weten we, het is klein leed vergeleken bij winkeliers die hun toko misschien wel moeten sluiten. Maar dan nog: klein leed is ook leed, en gedeelde smart is halve smart. Met andere woorden: een beetje gezamenlijk klagen over wat we missen, kan eigenlijk geen kwaad.
Op de hoogte blijven van onze leukste artikelen en winacties? Schrijf je in voor de VIVA-nieuwsbrief
Delen