Elke week stelt VIVA 3 vragen aan een sterke vrouw. Deze week is dat Suus Slee, die samen met haar partner Johann eigenaar is van het blog Food Bandits.
Hoe ben je op het idee gekomen voor Food Bandits?
Voordat ik met Food Bandits begon, maakte ik al verschillende blogs over onder andere vintage, boeken en mode. Toen ik klaar was met mijn vorige blog wilde ik graag iets maken wat ik zelf helemaal te gek vond. Eigenlijk zijn mijn partner Johann en ik altijd met eten bezig! Veel koken voor vrienden, we maakten cupcakes (toen nog niet iedereen cupcake-moe was) in opdracht en we zijn eigenlijk altijd wel in de keuken te vinden. Toen is Food Bandits ontstaan. Eerst deed ik het alleen, maar op den duur hielp Johann steeds meer met fotograferen en koken en zo werd het blog steeds meer iets van ons samen. Nu het ook wat drukker wordt met opdrachten en workshops is dat ook wel heel fijn. Je kunt altijd even overleggen of het werk verdelen.
Hoe houden jullie je hoofd boven water met alle opkomende healthy foodblogs?
Het is lastig, er zijn zoveel mooie en leuke blogs. Het belangrijkste voor ons is dat we niet belerend willen zijn. We begrijpen het helemaal als je een keer lekker patat of pizza eet, maar al wil je gezonder alternatief of heb je een voedselallergie, dan bieden wij een lekkere taart of stuk chocolade. Daarnaast hopen we dat mensen die minder ‘healthy’ bezig zijn, ook de blog bezoeken voor inspiratie.
Jij en Johann leven samen en werken nu ook samen. Gaat dat altijd goed?
Voordat we met Food Bandits begonnen maakte Johann ook blogs voor zichzelf. Als we dan weleens samenwerkten, ging het soms mis. Je hebt hele andere ideeën over het concept. Met Food Bandits gaat de samenwerking juist heel goed. We hebben dezelfde visie die we blijven onderzoeken. Daarnaast is er een goede verdeling over wie wat doet. Hij kookt, was gelukkig af en fotografeert. Ik bedenk de recepten, bewerk de foto’s, onderhoud de blog en social media en organiseer de workshops. Verder is het heel fijn om te kunnen overleggen. Wat neem je wel aan en wat doe je niet? We krijgen best veel verzoeken en het is super om iemand te hebben die het snapt en ook als klankbord werkt. We hebben wel de afspraak om soms niet over het blog of over zijn werk als scheikundedocent te praten. Anders worden we straks nog blog-moe, en dat zou zonde zijn!
Beeld: Danique van Kesteren



Delen